Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βαλένθια – Αρμάνι Μιλάνο 84-88 (vid)

Βαλένθια – Αρμάνι Μιλάνο 84-88 (vid)

70CD6081 3783 4C12 85A6 C34CF0631B7A

Ασταμάτητη η Αρμάνι Μιλάνο.

Το νικηφόρο σερί της διατήρησε η Αρμάνι, καθώς επικράτησε της Βαλένθια (88-84) στη Fonteta. Δυναμικά μπήκε στο παρκέ η Βαλένθια, στα πρώτα 5’ είχε σημειώσει το 14-5. Η Αρμάνι στο 8’ μείωσε αισθητά τη διαφορά (21-14). Η 1η περίοδος έληξε με +3 (21-17).

Με τους Κρις Τζόουνς και του Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς, η Βαλένθια κρατούσε το παιχνίδι στα χέρια της (44-40), κλείνοντας το ημίχρονο με 47-43.

Με άλλη ενέργεια μπήκε στο παρκέ η Αρμάνι Μιλάνο στην επανάληψη (49-54), με τον Σαμπάζ Νέιπιερ να κάνει ότι θέλει στο παρκέ (55-65) κλείνοντας την 3η περίοδο με +10.

Τελική ευθεία… Οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ (78-82). Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα όμως έκανε ότι περνούσε από το χέρι της για να διατηρήσει  το προβάδισμα και να πάρει την νίκη με 84-88.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 42-39, 55-65, 84-88.