Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν – Βιλερμπάν 76-72 (vid)

Μπάγερν – Βιλερμπάν 76-72 (vid)

villeurban bayern

Πήρε τη νίκη στο τέλος η Μπάγερν.

Η Μπάγερν πανηγύρισε τη νίκη στην αναμέτρηση με τη Βιλερμπάν στη Γερμανία, καθώς επικράτησε με 76-72. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και καμία δεν μπόρεσε να χτίσει διαφορά (21-19). Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο. Η Μπάγερν Μονάχου είχε σταθερά τα ηνία, αλλά η Βιλερμπάν παρέμενε σε απόσταση αναπνοής (38-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά και να δίνουν μεγάλη μάχη σε άμυνα και επίθεση. Η Μπάγερν προς το φινάλε του ματς έδειχνε, όμως, να είναι πιο ψύχραιμη. Οι Βαυαροί άντεξαν στη γαλλική πίεση και τελικά πήραν τη νίκη με 76-72

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 53-50, 76-72