Κεντρική Γ' Εθνική Γ´Εθνική (6ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Γ´Εθνική (6ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Γ' Εθνική 3ος όμιλος αποτελέσματα

Σταθερά πρώτη και μόνη στην κορυφή η Δράμα. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Μια ακόμη νίκη σημείωσε η Κομοτηνή, αυτή τη φορά κόντρα στα Βασιλικά (52-63). Τα Ανατόλια επικράτησαν εύκολα της Χαλκιδικής (82-53), ενώ εξίσου εύκολα κέρδισε η Γαλάτιστα του Αρίων (82-53), και η Δράμα την Ασπίδα (50-76). Ενώ και ο Ρούπελ σημείωσε σχετικά άνετη νίκη με 65-51 του Απόλλων.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής
Βασιλικά – Κομοτηνή 52-63
Ανατόλια – Χαλκιδική 82-53
Γαλάτιστα – Αρίων Ξάνθης 85-62
Ασπίδα Ξάνθης – Δράμα 50-76
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Απόλλων Καλαμαριάς 65-51

Ασπίδα Ξάνθης – Δράμα 50-76
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Κασούμης.
Τα δεκάλεπτα: 12-26, 26-44, 38-63, 50-76.
ΑΣΠΙΔΑ (Δώδος): Σαββουλίδης, Αγγελόπουλος 7(1), Παπαϊωάννου, Στουρνάρας 11 (3), Παπανικολάου 2, Παυλάκης 4 (1), Μπουραζάνης 4, Παναγιωτόπουλος 2, Κάλφας 4 (1), Ρούμογλου 4, Γεωργίου 8, Πιεβάλιτσα 4.
KAOΔ (Γρηγοριάδης): Ορφανίδης, Σιταρίδης, Στυλίδης 25 (3), Γαϊτανίδης, Γρούδος 9 (1), Μπέσσας 8, Καβαργύρης 9 (1), Βοϊβατόπουλος 4, Ραντοσάβλιεβιτς 19, Στεφανίδης 2.

Ανατόλια – Χαλκιδική 82-53
Διαιτητές: Νέδογλου – Καντζουρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 41-27, 57-44, 82-53.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Μυστιλιάδης,): Καραγιαννάκης 12 (1), Μηντζαρίδης 3(1), Ριζόπουλος 26 (2), Ιατρίδης 2, Αζίζης 19 (2), Καμπούρης, Βελισσαρίου 13 (3), Τερζίδης, Ανδρικάκης, Καρανώτας 7.
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 7, Σερέτης, Παναγιωτόπουλος 3, Σμυρλής 5, Ζωγράφος 4, Χαρταβέλας, Γκατζιούρας 11, Τύπος 10 (1), Γκιουζελίδης 11, Ράντονιτς 2, Βέτσος, Πούλος.

Γαλάτιστα – Αρίων Ξάνθης 85-62
Διαιτητές: Μιχέλης – Τσαρδούλιας Χρ.
Τα δεκάλεπτα: 28-27, 43-37, 64-48, 85-62
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 14 (1), Μάρκου 5 (1), Καλπαξίδης 11, Καφαντάρης 3 (1), Μυλωνάς 6 (1), Καζλάρης 3 (1), Τυροβούζης, Νουκάρης 20 (2), Κωστακίδης 13 (3), Πιπιλιάρης 10.
ΑΡΙΩΝ (Σιδηρόπουλος): Ζαμβρακίδης 6 (1), Πατελούκας 4, Βασσαλάκης, Καρανικολίδης 22 (4), Σανούδος 7 (1), Γεωργιάδης, Αδαμίδης 2, Κατσίνελης, Κλωνάρας 2, Ράπτης 19 (2).

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Απόλλων Καλαμαριάς 65-51
Διαιτητές: Διαμαντής – Κάννης.
Τα δεκάλεπτα: 15-12, 35-19, 52-33, 65-51.
ΡΟΥΠΕΛ (Κοκολιός): Κάτος 10, Φραγκούλης 6, Δατσιάδης 2, Κεμανετζής 6, Δαλαγκόζης 14 (1), Γιαννάτος, Γκούτζιας 2, Παπαδόπουλος 13, Σιδερίδης 10 (2), Μπαζτέκας, Τοπολίγκας 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Πολυμένης): Γκαντίδης 2, Καρυπίδης, Βούκα 5, Πολυμένης 11, Λαγός 11 (1), Πάσσαρης, Γκαντίδης Μ. 3, Λαδόπουλος, Λίλης 6 (2), Μακούλης 7, Πανούδης 2, Τσίγκας 4.

Βασιλικά – Κομοτηνή 52-63
Διαιτητές: Χρυσάφης – Παπαγιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 24-33, 52-63
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Σίνος): Σκαρλής, Ζέκας, Ντισλής 12(3), Παπαγεωργίου 11 (3), Δεμίρογλου 3, Τσιάμης 4, Πατίκας, Θάνο 10, Σύρος, Οικονόμου 8, Πασούδης 4, Κουτσμανής.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Μπίλιος 10 (1), Ζώτος, Χωματάς, Περρής 15 (2), Αβδάλας, Αρχιμανδρίτης 11, Κουτσοβασίλης 3 (1), Ναλμπάντης 7, Παπανδρεόπουλος 1, Χριστοφορίδης 3 (1), Χαλίλ 2, Μάντιτς 11 (1).

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)
1. Δράμα 36 (17-2)
2. Κομοτηνή 34 (15-4)
3. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 33 (13-7)
4. Γαλάτιστα 31 (12-7)
5. Ανατόλια 31 (12-7)
6. Βασιλικά 30 (11-8)
7. Χαλκιδική 27 (8-11)
8. Ασπίδα Ξάνθης 25 (6-13)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 25 (6-13)
10. Ελπίδα Αμπελοκήπων 24 (5-14)
11. Αρίων Ξάνθης 19 (0-19)

Η επόμενη αγωνιστική (22η 25/3)
Κομοτηνή – Ανατόλια
Δράμα – Ελπίδα Αμπελοκήπων
Αρίων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης
Χαλκιδική – Γαλάτιστα
Απόλλων Καλαμαριάς – Βασιλικά

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Κωνσταντίνος Καραφώτης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Α2 γυναικών: Έγινε δεκτή η ένσταση του Ιωνικού Ν.Φ.

Ο αγώνας Ιωνικός Ν. Φ. – Αμύντας για την Α2 γυναικών θα επαναληφθεί. Η ΕΟΚ έκανε δεκ…