Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι – Παρτιζάν 76-62 (vid)

Αρμάνι – Παρτιζάν 76-62 (vid)

Αρμάνι

Δεν εγκαταλείπει τη μάχη για τα πλέι – οφ η Αρμάνι Μιλάνο.

Την 6η συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Αρμάνι κόντρα στην Παρτιζάν με 76-62 για την 28η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο μπορεί να ονειρεύεται τα πλέι – όφ.

Άκρως ανταγωνιστικοί από την πρώτη στιγμή ήταν οι Σέρβοι, αφού στα πρώτα 6΄ αγωνιστικά λεπτά είχαν διαμορφώσει το +7 (3-7). Η Αρμάνι άργησε να φανεί στο παιχνίδι κάτι που εκμεταλλέυτηκε η Παρτιζάν, κλείνοντας την 1η περίοδο με 13-19.

Με άλλη ενέργεια μπήκαν οι γηπεδούχοι στην 2η περίοδο (17-25), με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να  βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής (23-25). Το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια όμως η Αρμάνι ήταν αυτή που έφυγε για τα αποδυτήρια με +1 (30-29).

Στο ίδιο μομέντουμ συνεχίστηκε και το Β΄ μέρος (44-43). Οι Ιταλοί κρατούσαν ένα προβάδισμα ασφαλείας με τον Σάμπαζ Νάπιερ να κλείνει την 3η περίοδο με 49-46.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα είχε πάρει φόρα και δεν την σταματούσε κανείς, μέσα σε 4΄ λεπτά είχε διαμορφώσει το +14 (65-51). Η Παρτιζάν έψαχνε λύσεις για να ανατρέψει την κατάσταση αλλά μάταια, αφού την αναμέτρηση έκλεισαν οι Ιταλοί με 76-62,

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 30-29, 49-46, 76-62.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/3)

Τα φώτα στο Βελιγράδι και τον Ολυμπιακό «Πλούσιο» είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα (…