Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν Μονάχου 99-74 (vid)

Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν Μονάχου 99-74 (vid)

Μπίλι Μπάρον

Η Αρμάνι Μιλάνο έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί της, καθώς ούτε η Μπάγερν ήταν ικανή να την σταματήσει (99-74). Οι Ιταλοί έπιασαν υψηλά επίπεδα απόδοσης και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα.

Η άμυνα της Αρμάνι Μιλάνο ήταν για σεμινάριο στα πρώτα λεπτά και κράτησε στους 4 πόντους την Μπάγερν ύστερα από 6 λεπτά αγώνα (13-4)! Οι Ιταλοί ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους (25-8).

Η Αρμάνι δεν είχε αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο και η διαφορά έφτασε γρήγορα και τους 20 πόντους (31-11). H εικόνα παρέμεινε ίδια και στη συνέχεια. Η Μπάγερν Μονάχου δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση και η διαφορά συνέχισε να κυμαίνεται σε υψηλά επίπεδα(49-36).

Οι Βαυαροί προσπάθησαν να μειώσουν περεταίρω τη διαφορά, αλλά η Αρμάνι είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και δεν κινδύνεψε (65-46). Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα και διατήρησαν εύκολα τα ηνία του σκορ (72-54).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι και τελικά η Αρμανι πήρε τη νίκη με 99-74.

Τα δεκάλεπτα: 25-8, 49-36, 72-54, 99-74

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 68-65

«Ζωντανός» στην παράταση παρέμεινε ο Παναθηναϊκός. Στην παράταση κρίθηκε ο δεύτερος τελικό…