Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βίρτους – Μπαρτσελόνα 75-92 (vid)

Βίρτους – Μπαρτσελόνα 75-92 (vid)

20230209 225309 scaled

Εύκολο έργο είχε η Μπαρτσελόνα στην Ιταλία, καθώς επιβλήθηκε εύκολα της Βίρτους με 92-75. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο οι μπλαουγκράνα πήραν τον πλήρη έλεγχο, εκτόξευσαν τη διαφορά και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Μπαρτσελόνα από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε ότι είναι σε καλό βράδυ και πήρε προβάδισμα στο σκορ (17-22). Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενουμενοι έκαναν πραγματικό πάρτι. Με ένα εκπληκτικό επί μέρους σκορ 25-10 ξέφυγε στο σκορ και δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης (27-47).

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι. Η Μπαρτσελόνα δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και έλεγξε το παιχνίδι. Η Βίρτους δεν μπόρεσε να επιστρέψει και τελικά η Μπάρτσα πήρε τη νίκη με 92-75

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 27-47, 39-74, 75-92