Κεντρική Γυναίκες Ολυμπιακός – USK Πράγας 54-85

Ολυμπιακός – USK Πράγας 54-85

2A23778B 4BB4 4C5C 9A19 CEEC72459478

Την στο ΣΕΦ γνώρισε ο Ολυμπιακός.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να προστατέψει την έδρα του, καθώς ηττήθηκε από την USK Πράγας με 54-85.

Ο Ολυμπιακός δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελε την αναμέτρηση, βρέθηκε πίσω στο σκορ με  14-2. Η Σουκ με το εύστοχο τρίποντο της κατάφερε να μειώσει σε  14-5. Η Σταμολάμπρου μάζεψε  τη διαφορά στο -6 (16-22), με λέι απ στον αιφνιδιασμό (1:37). Η 1η περίοδος έληξε με  26-16.

Δυναμικά μπήκαν οι γηπεδούχες στο παρκε, με την  Γκούσταφσον να μειώνει σε 30-18. Οι φιλοξενούμενες όμως ήταν αυτές που έκλεισαν το ημίχρονο με την διαφορά στους +10 (27-37).

Με το «πόδι πατημένο στο γκάζι» μπήκε στην επανάληψη η ομάδα της Πράγας, φτάνοντας την διαφορά έως και τους +17   (44-27).

Ο Ολυμπιακός  κατάφερε να μειώσει στους +14 (44-30), με την Γκούσταφσον να «γράφει» το 46-32, στο 5:54. Η 3η περίοδος έληξε με την διαφορά στους +20 (44-66).

Τελική ευθεία… Η Σύρρα έκλεψε και η Νικολοπούλου σκόραρε, για το 79-51. Η ομάδα του Θάνου Νίκλα γνώρισε την ήττα στο ΣΕΦ με 85-54.

Τα δεκάλεπτα: 16-26, 27-37, 44-66, 54-85