Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μεσίνα: «Διανύουμε μία περίπλοκη σεζόν»

Mesina

Στην κακή περίοδο που βρίσκονται οι δυο ομάδες αναφέρθηκε ο Έτορε Μεσίνα.

Ο Ετόρε Μεσίνα στις δηλώσεις του πριν την αναμέτρηση της Αρμάνι Μιλάνο κόντρα στον Παναθηναϊκό αναφέρθηκε στα σημεία που ενώνουν τις δυο ομάδες.

Aναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Αντιμετωπίζουμε μία ομάδα, που όπως και εμείς, διανύει μία πολύ περίπλοκη σεζόν, στην οποία προχώρησαν σε πολλές αλλαγές και έχασαν πολλά ματς στις λεπτομέρειες. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Αθήνα είχαμε τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο μέρος του, γι’ αυτό θα πρέπει να παίξουμε όπως στα πρώτα 35 λεπτά εκείνου του παιχνιδιού.

Να παίξουμε με ένταση και να δώσουμε μεγάλη προσοχή πρωτίστως στο επιθετικό ταλέντο του Ντουέιν Μπέικον, στον καλό σουτέρ Ματ Τόμας και τους αθλητικούς τους ψηλούς, ξεκινώντας από τον Ντέρικ Γουίλιαμς. Ερχόμαστε από ένα άσχημο αποτέλεσμα στο Final 8 του Κυπέλλου, όπου χάσαμε με τραυματισμό και τον Ντέβον Χολ, ο οποίος πάντα μας έδινε πολλά τόσο στην άμυνα, όσο και ποικιλία στην επίθεση. Αλλά, όποιος κι αν παίξει θα πρέπει να νιώσει την ευθύνη του ματς και να παίξει στο υψηλό επίπεδο».

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 80-82 (vid)

Ο Ολυμπιακός έχασε στην παράταση από ένα σφύριγμα (80-82). Σ’ ένα από τα ομορφότερα παιχνί…