Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Άλμπα – Μονακό 84-102 (vid)

Άλμπα – Μονακό 84-102 (vid)

20230201 223808 scaled

Ακόμη μια νίκη πανηγύρισε η Μονακό στη φετινή Ευρωλίγκα.

Οι Μονεγάσκοι ήταν καταιγιστικοί στη Γερμανία και διέλυσαν την Άλμπα με 102-84. Οι γηπεδούχοι άντεξαν μόλις για ένα δεκάλεπτο και μετά έγιναν έρμαιο στα χέρια των παικτών του Σάσα Ομπράντοβιτς.

Ύστερα από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (24-22) η Μονακό κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα. Οι Μονεγάσκοι ήταν καταιγιστικοί πέτυχαν 29 πόντους στη δεύτερη περίοδο και πήραν τα ηνία του σκορ (36-51).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Η Άλμπα δεν μπόρεσε να επιστρέψει στη διεκδίκηση του ματς. Η Μονακό είχε τον πλήρη έλεγχο στο παιχνίδι, δεν έβγαλε το πόδι από το γκάζι και έφτασε σε μία εύκολη σχετικά επικράτηση (84-102).

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 36-51, 54-73, 84-102

Μπασκόνια – Βίρτους Μπολόνια 89-77

Ο Χάουαρντ έδωσε το εισιτήριο στη Μπασκόνια για την πρόκριση. Η Μάρκους Χάουανρτ έκανε ότι…