Κεντρική Γ' Εθνική Γ´ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Γ´ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Βροντάδος, αποτελέσματα

Παραμένει στην κορυφή η Δάφνη. Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία.

Ο Αργοναύτης επικράτησε -σχετικά εύκολα- του Ποσειδώνα κι ο Ικαρος πέτυχε σημαντική νίκη επί του Πικερμίου. Η Νίκη Αμαρουσίου υποχρέωσε σε ήττα τον Αιολικό, ενώ ο Φοίνιξ κέρδισε την Καλύμνο. Τέλος σαν σε προπόνηση Δάφνη κι Ελευθερία σημείωσαν νίκες επί του Μανδραϊκού και Βροντάδου, αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής
Αργοναύτης Τριγλίας – Ποσειδών Ν. Ψυχικού 74-59
Ίκαρος Καλλιθέας – Πικέρμι 65-78
Νίκη Αμαρουσίου – Αιολικός Μυτιλήνης 80-55
Φοίνιξ Πειραιά – Ένωση Αττάλου Καλύμνου 93-88
Δάφνη – Βροντάδο 96-74
Μανδραϊκός – Ελευθερία Μοσχάτου 54-93

Αργοναύτης Τριγλίας – Ποσειδών Ν. Ψυχικού 74-59
Διαιτητές: Καψιώχας – Σάλτας.
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 37-35, 53-53, 74-59.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης, Λίτσο 13 (3), Κούρταλης, Τσίρος 6 (2), Γεραμάνης 12, Ντούσιας 15 (2), Ζακυνθινός 16 (1), Κορομηλιάς 2, Μητσάκης 2, Σβάρνας 5 (1), Αραβαντινός 4, Δολιανίτης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Μπουζούλας): Καραμπάτος 6 (2), Κουτάντος, Φετουκάκης, Κώτσης Β. 15 (2), Χουλιάρας, Ρουμπέας 9 (3), Σπυριδόπουλος, Κώτσης Ι. 4, Παπακωνσταντίνου 8 (2), Σακελαρίου 9 (3), Παναγιώτου 5, Καλημέρης.

Ίκαρος Καλλιθέας – Πικέρμι 65-78
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης – Κηπώσης.
Τα δεκάλεπτα
: 14-20, 30-46, 42-61, 65-78.
ΙΚΑΡΟΣ (Χαριτάτος): Βαϊδάκης 16 (3), Θωμάς, Μουστάκας, Λάμπρου 10, Βλασόπουλος 12 (1), Τσιμπιράκης 8 (2), Μαυροειδής 4, Καλαμπόγιας 1, Βασιλακάκης 14 (3).
ΠΙΚΕΡΜΙ (Ψυχογιόπουλος): Λιόντας, Στραφιώτης, Κούσουλας 36 (5), Δέλγας 5, Παπαζήσης 8 (1), Νάσσης, Ταφίλη 5 (1), Μπίγγος 18 (4), Ντάκοβιτς 2, Μιλούσης 5 (1).

Νίκη Αμαρουσίου – Αιολικός Μυτιλήνης 80-55
Διαιτητές: Πετράκης Γεωργ. – Καλαβρός.
Τα δεκάλεπτα
: 15-14, 29-28, 59-36, 80-55.
ΝΙΚΗ (Ζωντός): Πετρίδης, Γεωργακόπουλος 12 (2), Κυπριτζόγλου 8, Κοκορέλης 9 (1), Αλεφαντινός, Τσιάτσιος 2, Γιάκαϊ 7, Δέλλιος 6, Παπαδημητρίου 6, Κόπτσας 11 (2), Μακρογιαννάκης 1, Θεολόγου 18 (4).
ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γκούμας): Κομνηνός 4, Ντουζίδης 6, Τασιολάμπρος, Καμινέλλης, Δεκαβάλας 2, Νικολακόπουλος 5, Βαλιώτης 10 (2), Πελίγκος 12, Παουλεάνου, Τσιόγκας 16.

Φοίνιξ Πειραιά – Ένωση Αττάλου Καλύμνου 93-88
Διαιτητές: Τσίγκου – Τσαγκατζής.
Τα δεκάλεπτα:
25-26, 48-48, 71-64, 93-88.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Ζερβουλάκος): Παπαζαχαρίου, Γαβρίλης 26, Δαρκαδακης, Μπουντούρης 5, Παπαδάκης 14, Σαραντόπουλος 19 (3), Αναστασόπουλος 6 (1), Γλυκόπουλος 3, Πασπαλάς 6, Ούντε Μπος 14 (4).
ΚΑΛΥΜΝΟΣ (Μαύρος): Μπουρδάνος 16 (4), Πλευράκης, Θεοφιλάκος 8 (2), Ρογαλίδης 8, Σπέντζος 10, Τσαούσης, Σιγκούνας 34 (2), Τσιπίδης 2, Λάτρης, Ζούλιτς 10.

Δάφνη – Βροντάδο 96-74
Διαιτητές: Τσαϊρίδης – Θεοδοσόπουλος.
Τα δεκάλεπτα:
26-16, 50-26, 71-55, 96-74.
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 15 (3), Τζιβελέκας 4, Ψηλέας 6, Αλεξόπουλος 2, Ρεγκούτας 2, Λουτριώτης 5 (1), Κερασοβίτης 3 (1), Δερμιτζάκης 15, Λάιος, Μουστόπουλος 18, Γιαννίκος 16 (3), Μέλιος 10.
ΒΡΟΝΤΑΔΟ (Αμέντας): Κιρκινέζης 1, Χατζηγεωργίου 6 (2), Λεγάτος 3, Τσιλούλης, Μπριασούλης, Φράγκος 10, Ουλουσίδης 15 (3), Κουτσολιάκος 11 (2), Μαλέρδος 13 (2), Σουλίκας 15 (1).

Μανδραϊκός – Ελευθερία Μοσχάτου 54-93
Διαιτητές: Αντωνέλου – Σίμα.
Τα δεκάλεπτα
: 9-30, 16-46, 29-66, 54-93.
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ (Σπανός): Παπανικολάου 18 (1), Φραγκομανωλάκης 4, Παπανικολάου 12 (2), Γοριδάρης, Εικοσιπεντάκης 12 (3), Τσεκούρας 6, Τζίτζος 3 (1).
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Σίμος): Ογκμπέντε 12, Κρεμαστούλης 5, Γεωργιάδης 11 (1), Δέλλιος 16, Βώλος 8 (2), Τρίμης 8, Ζένελι 14 (2), Κιούσης, Θεοδόσης 10 (2), Κολοφώτης, Μπαφόε 2, Ματσούκης 7 (1).

Η Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)
1. Δάφνη 27 (13-1)
2. Αργοναύτης Τριγλίας 25 (11-3)
3. Ελευθερία Μοσχάτου 25 (11-3)
4. Νίκη Αμαρουσίου 23 (9-5)
5. Ίκαρος Καλλιθέας 22 (9-4)
6. Πικέρμι 21 (7-7)
7. Ποσειδών Ν. Ψυχικού 19 (5-9)
8. Βροντάδο 18 (5-8)
9. Αιολικός Μυτιλήνης 18 (4-10)
10. Φοίνιξ Πειραιά 17 (4-9)
11. Ένωση Αττάλου Καλύμνου 16 (3-10)
12. Μανδραϊκός 15 (1-13)

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)
Ποσειδών Ν. Ψυχικού – Ίκαρος Καλλιθέας
Πικέρμι – Νίκη Αμαρουσίου
Αιολικός Μυτιλήνης – Φοίνιξ Πειραιά
Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Δάφνη
Ελευθερία Μοσχάτου – Βροντάδου
Μανδραϊκός – Αργοναύτης Τριγλίας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Κωνσταντίνος Καραφώτης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική (6ος όμιλος): Μεγάλα παιχνίδια στον όμιλο

Κάνει πρεμιέρα η 15η αγωνιστική για τον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με πέντε παιχνίδια να διε…