Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Γ' Εθνική 3ος όμιλος αποτελέσματα

«Ισοπέδωσε» τον Μανδραϊκό ο Ποσειδών. Τα αποτελέσματα

Στο πρώτο παιχνίδι του 3ου ομίλου, η Νίκη Αμαρουσίου επικράτησε της Καλύμνου με 78-59, χάρη στο εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο. Το ίδιο έργο συνέχισε και η Δάφνη επί της Ελευθερίας, κερδίζοντάς την με 87-61. Το Πικέρμι αν και δύσκολα κατάφερε να πάρει το θετικό αποτελέσμα κόντρα στον Αργοναύτη, ενώ ο Ίκαρος έφυγε με νίκη από τη Μυτιλήνη κόντρα στον Αιολικό. Ο Ποσειδών σαν ήταν σε προπόνηση επικράτησε του Μανδραϊκού στην έδρα του με 91-34.

Κάλυμνος – Νίκη Αμαρουσίου 59-78
Τα δεκάλεπτα: 19-25, 37-40, 49-61, 59-78.
Διαιτητές: Πετράκης Ι. – Τούσης.
ΚΑΛΥΜΝΟΣ (Μαύρος): Αλαχούζος, Μπουρδάνος 20 (2), Θεοφιλάκος 3 (1), Βλαγκόγιας 4, Ρογαλίδης, Σπέντζος 6, Τσαούσης 9, Σιγκούνας 3, Τσιπίδης, Ζούλσιτς 11, Πλευράκης 3 (1).
ΝΙΚΗ (Ζωντός): Γεωργακόπουλος 22 (2), Κυπριτζόγλου 4, Κοκορέλης 7, Δέλλιος 13, Παπαδημητρίου 15, Κόπτσας 14 (2), Θεοδοσίου 3 (1).

Ποσειδών Ν. Ψυχικού – Μανδραϊκός 91-34
Τα δεκάλεπτα: 19-9, 45-15, 63-25, 91-34.
Διαιτητές: Αδαμόπουλος – Ψύχας.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Μπουζούλας): Καραμπάτος6, Καλημέρης 10, Φετοκάκης 2, Κουτάντος 6, Κώτσης Β. 9, Ρουμπέας 6 (2), Σπυριδόπουλος 16 (2), Κώτσης Ι. 11 (1), Παπακωνσταντίνου, Καγιάντζας 15 (1), Παναγιώτου, Μιλούσης 10.
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ (Σπανός): Παπανικολάου 25, Φραγκομανωλάκης 3 (1), Τζίτζος, Παπανικολάου 3 (1), Σοϊλεμεζίδης, Τσεκούρας 3, Πετρόγιαννος, Εικοσιπεντάκης, Γοριδάρης.

Πικέρμι – Αργοναύτης Τριγλίας 74-69
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 28-42, 54-53, 74-69.
Διαιτητές: Ραπτογιάννης – Αλεξόπουλος.
ΠΙΚΕΡΜΙ (Ψυχογιόπουλος): Λιόντας, Στραφιώτης, Κούσουλας 14(2), Δέλγας 22(2), Παπαζήσης 19(4), Νάσσης 2, Ταφίλη 5, Μπίγγος 7, Μιλούσης 5.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης 9 (1), Λίτσο 11 (3), Κούρταλης, Γεραμάνης 11 (1), Ντούσιας 5 (1), Ζακυνθινός 13, Κορομηλιάς 4, Μητσάκης 4, Σβάρνας 8 (2), Αραβαντινός 4 (1), Τασιόπουλος, Κόνιαλης.

Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Νίκη Αμαρουσίου 59-78
Τα δεκάλεπτα: 19-25, 37-40, 49-61, 59-78.
Διαιτητές: Πετράκης Ι. – Τούσης.
ΚΑΛΥΜΝΟΣ (Μαύρος): Αλαχούζος, Μπουρδάνος 20 (2), Θεοφιλάκος 3 (1), Βλαγκόγιας 4, Ρογαλίδης, Σπέντζος 6, Τσαούσης 9, Σιγκούνας 3, Τσιπίδης, Ζούλσιτς 11, Πλευράκης 3 (1).
ΝΙΚΗ (Ζωντός): Γεωργακόπουλος 22 (2), Κυπριτζόγλου 4, Κοκορέλης 7, Δέλλιος 13, Παπαδημητρίου 15, Κόπτσας 14 (2), Θεοδοσίου 3(1).

Δάφνη – Ελευθερία Μοσχάτου 87-61
Τα δεκάλεπτα: 22-21, 43-36, 71-47, 87-61.
Διαιτητές: Μπον – Καψαρίδης.
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 6 (2), Τζιβελέκας 18, Ψηλέας 1, Αλεξόπουλος, Ρεγκούτας, Λουτριώτης, Κερασοβίτης 3 (1), Δερμιτζάκης 19, Αναγνώστου, Μουστόπουλος 7, Γιαννίκος 18 (4), Μέλιος 15 (2).
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Σίμος): Κρεμαστούλης 6 (2), Γκόντγουιν 9, Γεωργιάδης 3, Δέλλιος 1, Γιαμπάνης 7 (1), Ζενέλι 3 (1), Κιούσης, Νικολόπουλος 3, Κολοφώτης 7 (1), Μπαφόε, Κατσόγιαννης 15 (1), Ματσούκης 7.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής
Ποσειδών Ν. Ψυχικού – Μανδραϊκός 91-34
Πικέρμι – Αργοναύτης Τριγλίας 74-69
Αιολικός Μυτιλήνης – Ίκαρος Καλλιθέας 58-62
Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Νίκη Αμαρουσίου 59-78
Βροντάδου – Φοίνιξ Πειραιά (Ανεβλήθη)
Δάφνη – Ελευθερία Μοσχάτου 87-61

Η βαθμολογία σε 13 αγώνες
1. Δάφνης 25 (12-1)
2. Αργοναύτης Τριγλίας 23 (10-3)
3. Ελευθερία Μοσχάτου 23 (10-3)
4. Ίκαρος Καλλιθέας 21 (9-3)
5. Νίκη Αμαρουσίου 21 (9-5)
6. Πικέρμι 19 (6-7)
7. Ποσειδών Ν.Ψυχικού 18 (5-8)
8. ΦΟ Βροντάδου 17 (5-7)
9. Αιολικός Μυτιλήνης 17 (4-9)
10. Φοίνιξ Πειραιά 15 (3-9)
11. Ένωση Αττάλου Καλύμνου 15 (3-9)
12. Μανδραϊκός 14 (1-12)

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 22/1)
Αργοναύτης Τριγλίας – Ποσειδών Ν. Ψυχικού
Ίκαρος Καλλιθέας – Πικέρμι
Νίκη Αμαρουσίου – Αιολικός Μυτιλήνης
Φοίνιξ Πειραιά – Ένωση Αττάλου Καλύμνου
Δάφνη – Βροντάδου
Μανδραϊκός – Ελευθερία Μοσχάτου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Κωνσταντίνος Καραφώτης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Elite League: Οι πρώτοι σκόρερ

Στην πρώτη θέση ο Ρονάλντο Σεγκού Ο Ρονάλντο Σεγκού παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική στην…