Αλλαγές στο ρόστερ του Έσπερου Καλλιθέας
Σε αλλαγές προχώρησε ο Έσπερος Καλλιθέας ενόψει της συνέχειας στον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής Κατηγορίας. Η ομάδα του Μάη Κωνσταντινίδη ανακοίνωσε την απόκτηση του Γιώργου Τσάμη, ενώ αποχώρησαν οι Διονύσης Κριζέας, Σταμάτης Κρεμμύδας και Σαράντης Σαραντόπουλος.
Αναλυτικά:
«Η διοίκηση του ΠΟΚ Έσπερος και η επιτροπή μπάσκετ ανακοινώνουν την απόκτηση του Γιώργου Τσάμη που ανήκε στον Ηλυσιακό (Β’ Εθνική – 1ος Όμιλος).
Ο νεαρός φόργουορντ (19, 2.01) εντάσσεται άμεσα στην ομάδα μας για το υπόλοιπο της αγωνιστικής περιόδου και θα πλαισιώσει τη φροντ λάιν προσφέροντας μια έξτρα λύση στον κόουτς Μάη Κωνσταντινίδη.
Ο Τσάμης άρχισε την πορεία του από τον Αστέρα Καβάλας, συνέχισε στα τμήματα υποδομής του Ολυμπιακού, παρέα με τον κατά ένα χρόνο μεγαλύτερο αδερφό του Παναγιώτη, και την περυσινή περίοδο αγωνίστηκε στη Β’ Εθνική με τον Μανδραϊκό.
Έχει επίσης συμμετάσχει στα κλιμάκια των “μικρών” Εθνικών.
Εν τω μεταξύ, η διοίκηση και η επιτροπή μπάσκετ ενημερώνουν για:
- την αποχώρηση του φόργουορντ Διονύση Κριζέα, που συνεχίζει την καριέρα του στην Καβάλα της Elite League.
- την αποχώρηση του γκαρντ Σταμάτη Κρεμμύδα, που μετακινείται στα Μελίσσια (Γ’ Εθνική).
- την παραχώρηση του γκαρντ Σαράντου Σαραντόπουλου στον Φοίνικα Πειραιά (Γ’ Εθνική), στον οποίο θα αγωνίζεται με διπλό δελτίο».