Κεντρική Ψαγμένα Εφές – Βιλερμπάν 78-72 (vid)

Εφές – Βιλερμπάν 78-72 (vid)

20230106 205533

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Ευρωλίγκα το 2023 η Εφές.

Οι Τούρκοι αν και ήταν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, κατάφεραν στην τέταρτη περίοδο να κάνουν την ανατροπή και να κερδίσουν τη Βιλερμπάν με 78-72.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ (17-19). Στη δεύτερη περίοδο η Βιλερμπάν ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να χτίσει διαφορά. Η Εφές έχοντας εκτός κλίματος τους Κλάιμπερν και Μίσιτς είχε φανερό επιθετικό πρόβλημα (29-36).

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος. Η Βιλερμπάν κράτησε τα ηνία του σκορ, με την Εφές να μην βγάζει αντίδραση (52-58). Στην τελευταία περίοδο όμως όλα άλλαξαν.

Οι Τούρκοι άρχισαν την αντεπίθεση τους και με εντυπωσιακό επί μέρους σκορ έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με 78-72.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 29-36, 52-58, 78-72

Περισσότερα σε Ψαγμένα

Ολυμπιακός: Ζντο… παρουσία του αρχηγού (vid)

Ο Ολυμπιακός μετά το ματς με την Μπαρτσελόνα έκανε βιντεοκλήση με τον Παπανικολάου. Ο Ολυμ…