Κεντρική Ψαγμένα Βιλερμπάν – Άλμπα 79-91 (vid)

Βιλερμπάν – Άλμπα 79-91 (vid)

image0 4 e1672433558735

Η Άλμπα χρειάστηκε μόνο ένα δεκάλεπτο για να πάρει τη νίκη!

Με νίκη έκλεισε το 2022 η Άλμπα έπειτα από 12 σερί ήττες, επικρατώντας της Βιλερμπάν με 79-91.

Δυναμικά μπήκαν στο παρκέ οι ομάδες (8-9). Η Βιλερμπάν στο 9΄κατάφερε να ξεφύγει με +6 (19-13), κάτι το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος της 1ης περιόδου 27-15.

Στη 2η περίοδο δεν άλλαξαν και πολύ τα πράγματα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο με (44-32). Η Άλμπα έκανε την ανατροπή μειώνοντας στους +3 (49-46). Το ημίχρονο έληξε με 49-47.

Οι φιλοξενούμενοι, τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 16-26 (65-71 30΄) και (72-80 36΄) πήραν στα χέρια τους το παιχνίδι φτάνοντας τη διαφορά έως και τους +15.

Η αναμέτρηση είχε πλευρίσει, η Άλμπα δεν κατέβασε ταχύτητα, επικρατώντας με 79-91.

Τα δεκάλεπτα: 27-15, 49-47, 65-73, 79-91