Κεντρική NBA Τα αποτελέσματα του NBA

Τα αποτελέσματα του NBA

doncic smile e1661707445922 jpg

Απίστευτος Ντόνσιτς με ένα ακόμα triple – double. Τα αποτελέσματα του NBA.

Οι Μάβερικς νίκησαν στον πόντο το Ντένβερ 116-115 και μπορεί ο ήρωας που πέτυχε το τρίποντο της νίκης να ήταν ο Φίνι Σμίθ, ο Λούκα Ντόνσιτς όμως με 22 πόντους, 12 ασίστ και 10 ριμπάουντ οδηγούσε το Ντάλας κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Οι Νάγκετς από την άλλη είδαν είχαν έξι παίκτες με 11 πόντους, μοίρασαν 30 ασίστ αλλά όταν έπρεπε ούτε στις βολές ευστόχησαν, ούτε άμυνα έπαιξαν. Ο MVP Νίκολα Γιόκιτς μάλιστα ήταν ένας από αυτούς που αστόχησαν σε βολή, όταν θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε 114-114.

Στο ματς στο Μαϊάμι ο Μπογκντάνοβιτς με 31 πόντους οδήγησε το Νιτρόιτ στη νίκη, κυρίως με την εμφάνιση που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο. Σκόραρε 28 από τους 31 πόντους, ενώ συνολικά στα 30 λεπτά συμμετοχής είχε 5/7 δίποντα και 7/9 τρίποντα, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ. Αυτή ήταν η 3η εκτός έδρας νίκη για τους Πίστονς.
Στο Κλίβελαντ σε ένα ματς στο οποίο ο ΛεΜπρον Τζέιμς αποθεώθηκε από τους οπαδούς της πρώην ομάδας του, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 116-102.