Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν – Ρεάλ 64-68 (vid)

Μπάγερν – Ρεάλ 64-68 (vid)

Ρεάλ - Μπάγερν

Δύσκολη νίκη για τη Ρεάλ στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν.

Ακόμη μια νίκη πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης φέτος, καθώς επικράτησε με 68-64 της Μπάγερν Μονάχου. Οι Ισπανοί δυσκολεύτηκαν αρκετά, αλλά οι περισσότερες λύσεις τους έδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Μπάγερν ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο. Η Ρεάλ όμως είχε τα ηνία του σκορ, αλλά οι Γερμανοί έβρισκαν λύσεις και έμεναν κοντά στο σκορ (39-42).

Στο τρίτο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι άμυνες των δύο ομάδων και χαρακτηριστικό είναι ότι σημειώθηκαν μόλις 23 πόντοι (50-54). Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Οι δύο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ και ο νικητής κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Ο Γιουλ βγήκε μπροστά και με ένα μεγάλο τρίποντο ένα λεπτό πριν το φινάλε έδωσε αέρα έξι πόντων στη Ρεάλ (58-64). Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα της Μαδρίτης επικράτησε με 68-64 της Μπάγερν.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 39-42, 50-54, 64-68