Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Λαρεντζάκης: «200% έτοιμοι με Παναθηναϊκό»

Λαρεντζάκης: «200% έτοιμοι με Παναθηναϊκό»

larentzakis dunston

Στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό αναφέρθηκε ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης.

Στα λάθη που οδήγησαν στην ήττα από την Εφές αλλά και στη συνέχεια, η οποία περιλαμβάνει το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για την Basketleague, αναφέρθηκε ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης στις δηλώσεις του στη NOVA.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιαννούλη Λαρεντζάκη:
«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, για 3-4 λεπτά χάσαμε τη συγκέντρωσή μας. Οι παίκτες της Εφές έχουν ταλέντο, είχαν μεγάλες αποφάσεις και πήραν το παιχνίδι. Κάποια δίλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο μας κόστισαν και το εκμεταλλεύτηκε η Εφές. Ξέρουμε την ποιότητά τους, μπορούμε να τους μαρκάρουμε, όμως δεν πρέπει να χαλαρώνεις καμία στιγμή απέναντί τους. Τελείωσε αυτό το παιχνίδι σε μια δύσκολη έδρα με μια σοβαρή και ταλαντούχα ομάδα.

Τώρα πάμε για τη Δευτέρα και στόχος μας είναι η νίκη με τον Παναθηναϊκό. Υπάρχει μια αίσθηση απογοήτευσης, κανείς δεν είναι χαρούμενος και δεν συμβιβάζεται με την ήττα. Πρέπει να το ξεχάσουμε, είναι πολλά τα ματς και με τον Παναθηναϊκό πρέπει να είμαστε 200% έτοιμοι. Δεν μου αρέσει η λέξη φαβορί, μπορεί λόγω έδρας να έχουμε ένα πλεονέκτημα, αλλά ως εκεί».