Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες

Γ’ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες

Γ' Εθνική εξ αναβολής αγώνες

Με τέσσερις εξ αναβολής αγώνες, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

1ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Πήγασος Θυρέας – Προμηθέας 2014 62-75
Διαιτητές: Τούσης – Αλεξόπουλος Π.
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 27-32, 41-48, 62-75.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γεννιάς): Ταβάνι 4, Κοκκόρης 2, Κοψαύτης 8 (1), Διαμαντόγιαννης 4, Μίλιτς 16, Μαυρίας 8 (2), Σέπος 6 (2), Κιουρτζίδης 14.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Χουντής): Σοϊλεμετζίδης 8 (2), Καλιακούδας 14 (2), Γοργότσης 6, Γρύλλης 6 (2), Βλάσσης 10, Βασιλείου 17 (3), Πρέκας, Βάλμπεργκ 12, Καναβός 2.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 19 (8-3)
2. Παναχαϊκή ΓΕ 19 (8-3)
3. ΚΑΠ 19 (8-3)
4. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
5. ΑΟ Νήαρ Ηστ 19 (8-3)
6. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 18 (7-4)
7. ΣΚ Καλαμάτα 17 (6-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 16 (5-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 15 (3-9)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 13 (2-9)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 13 (2-9)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 11 (1-9)

2ος όμιλος – 5η αγωνιστική
Πανναξιακός – Πέρα 71-73 (παρ.)
Πεντέλη – Κορωπί 64-62

Πανναξιακός – Πέρα 71-73 (παρ.)
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. – Κουτίβης.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 40-34, 58-52, 67-67 (κ.α.), 71-73.
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Καραγιάννης 4, Μαγγιώρος 10 (2), Ελευθερίου, Ρούζιος 4, Λάσκαρης, Μάκαρης 12, Καραγκιολίδης, Δημάκος 6, Σίμοβιτς 33 (3), Μυλωνάς 2,Χάχαλος.
ΠΕΡΑ (Χολέβας): Βλάχος 20 (4), Δάνας 7 (1), Κακαριάς, Παναγής 6 (1), Κανελόπουλος 8 (2), Μπούσι 10 (1), Ζούκας 2, Ανδρεόπουλος 4, Δημητρίου 5, Δαλαμπέκης 4, Γεωργόπουλος, Ντολγκάν 3 (1).

Πεντέλη – Κορωπί 64-62
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης – Σίμα.
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 41-32, 49-46, 64-62.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Μάντζιος): Κουλούρης 3, Χωματάς 8 (1), μαγουλάς 8, Κοπακάκης, Δρικόγιας, Παπαγιαννακόπουλος 4, Παναρετάκης 19 (1), Παπαγεωργίου 11 (3), Μαντζάκος 11.
ΚΟΡΩΠΙ (Δρακόπουλος): Τίλη, Στάνκοβιτς 8 (2), Μιχάλης 11 (2), Παπαιωάννου, Μαρκομιχάλης 4, Μερισιώτης, Θεοδωσίου, Μαντζούκας 3 (1), Σιδέρης 9, Πέττας 27 (2).

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΑΣΑ Αναγέννηση 21 (10-1)
2. ΓΣ Ηλιούπολης 19 (8-3)
3. ΑΣ Πέρα 19 (8-3)
4. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 18 (7-4
5. Πορφύρας ΑΟΦ 17 (6-5)
6. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 17 (6-5)
7. ΑΕ Πεντέλης 16 (5-6)
8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 15 (4-7)
9. ΓΣ Κορωπίου 14 (3-8)
10. ΚΑΟ Μελισσίων 13 (3-7)
11. ΓΣ Εργοτέλης 13 (2-9)
12. Πανναξιακός ΑΟΚ 13 (3-7)

3ος όμιλος – 10η αγωνιστική

Δάφνη – Ίκαρος Καλλιθέας 59-49
Διαιτητές: Στρέμπας – Αναστασόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 41-22, 50-32, 59-49.
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 2, Τζιβελέκας 25 (3), Αλεξόπουλος, Ρεγκούτας, Κερασοβίτης 3 (1), Δερμιτζάκης 4, Λάιος, Αναγνώστου, Μουστόπουλος 9, Γιαννίκος 8 (1), Μέλιος 8 (2).
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος): Θωμάς 2, Μουστάκας 6 (2), Λάμπρου 4, Βαϊδάκης 2, Βλασσόπουλος 12 (1), Τσιμπιράκης 6 (2), Μαυροειδής 10, Εξηνταβελώνης, Καλαμπόγιας, Βασιλάκης 7.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΑΟ Δάφνης 21 (10-1)
2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 20 (9-2)
3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 19 (8-3)
4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 18 (8-2)
5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 17 (7-5)
6. ΦΟ Βροντάδου 16 (5-6)
7. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 15 (4-7)
8. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 15 (4-7)
9. ΑΕ Πικερμίου 14 (4-6)
10. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 14 (3-8)
11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 12 (2-8)
12. ΓΣ Μανδραϊκός 11 (1-9)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παναθηναϊκός – Ρεάλ: Δοκιμάζεται επί ισπανικού εδάφους

Δοκιμάζεται στην Ισπανία ο Παναθηναϊκός. Τις υποχρεώσεις του στη διαβολοεβδομάδα ξεκινάει …