Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Παναχαϊκή, αποτελέσματα

Πήρε το ντέρμπι η Καλαμάτα. Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία.

Με ευκολία πέρασε η ΚΑΠ από την Ερμιονίδα, σε μια αγωνιστική, στην οποία οι φιλοξενούμενοι είχαν… λόγο για τα αποτελέσματα. Την 4η διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Γλαύκος, στην αναμέτρηση με τη Γαλήνη.

Το ντέρμπι πήρε η Παναχαϊκή, όπως κι η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε του πρωτοπόρου ΚΑΟΚ, στο σημαντικότερο αποτέλεσμα της ημέρας.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής
Νήαρ Ηστ – Καλαμάτα 76-56
Γαλήνη – ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 50-66
Ερμιονίδα – ΚΑΠ 52-81
Δίων Ο Κυπαρισσεύς – Παναχαϊκή 55-57
Καλαμάτα 1980 – ΚΑΟΚ 77-76

Νήαρ Ηστ – ΣΚ Καλαμάτα 76-56
Διαιτητές: Πετράκης – Τσατταλιού.
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 39-30, 58-40, 76-56.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς): Μπάρμπας 2, Τσέλιος 2, Τηλιόπουλος 16 (4), Αουτερβάαλ, Κουπίδης 20 (4), Οικονόμου 10 (1), Νικολαΐδης, Δημητρίου, Αγγελόπουλος 4, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 2, Φουστέρης 14.
Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης 8, Διαμαντόπουλος 2, Παπαντωνίου 13 (2), Καραβανάς 6, Τσουλέας 11 (1), Περωττής 12, Μανωλάκης, Μπάκας 4.

Α.Ο. Αχαΐας «Η Γαλήνη» – Α.Ε. Γλαύκου Έσπερου 50-66
Διαιτητές: Κανελλόπουλος – Μπολάνος.
Τα δεκάλεπτα: 11-17, 26-35, 40-48, 50-66.
ΓΑΛΗΝΗ (Γιαννόπουλος): Λαμπρόπουλος, Βεργανελάκης 3, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης, Κάλλης 8, Πίκιος 6, Καραγιάννης 8, Εφέπουλος 4, Παπαθανασόπουλος, Σπύρου 7 (2), Κανελλάκης 5.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Σταμούλης, Σερέτης 7, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13, Πανόπουλος 9 (2), Γκουντουβάς 9 (1), Καραγγελής 9 (1), Αγγελόπουλος, Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 9.

Ερμιονίδα – ΚΑΠ 52-81
Διαιτητές: Μπαβέλας – Βομπίρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 24-32, 46-52, 52-81.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Τσακίρης 5 (1), Χονδρόπουλος 4, Αγγελής 5, Κατσαβέλλης 8 (2), Πουλής Α. 5 (1), Ιωάννου 3, Λούσης, Μπινιάρης 16, Κοντογιάννης 2, Σκούρτης, Πουλής Ι. 2.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 2, Αγόρης 12 (2), Καλημέρης 5, Λημανζτάκης 2, Παπαπέτρος 18 (5), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου 3, Παππάς 9 (2), Παρασκευόπουλος 12 (2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.

Δίων – Παναχαϊκή 55-57
Διαιτητές: Σιδέρης – Κουλουμπαρίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 14-13, 27-36, 43-47, 55-57.
ΔΙΩΝ (Διαμαντόπουλος): Βαλιώτης 10, Τζαγισβίλι 6 (1), Μπακόλιας 9, Κούνας 7, Πολιτόπουλος 4, Καστανιώτης 15 (1), Ντάκοβιτς 4, Μιχόπουλος, Κίτσος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζίζηλας): Νικολάου 8, Γκόβας 21 (4), Βουρνάς 5, Λυμπερέας 5, Τριπολίδης 10 (2), Μαναβόπουλος 5, Μοσχοβάκης 3, Μπίρμπας,

ΑΟ Καλαμάτα – ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-76
Διαιτητές: Ελ Ανύ – Λιραμομμάτης.
Τα δεκάλεπτα: 20-18, 39-41, 58-63, 77-76.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 2, Χρονόπουλος 15 (3), Καρούτας 3 (1), Τσικούρης 6, Παυλόπουλος Χ. 6 (1), Ζύμπας, Μουργής 12 (2), Ανδριανόπουλος, Κομπότης 4, Σκοπέτος 17 (1), Αλοίμονος, Βούλγαρης 12.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης): Συνετός 9, Μπάρδας 6 (2), Πρεδάρης 2, Μπήλιος 8 (1), Μουλάς 20 (2), Τζάιδας 16, Τσιάμπας 5, Μπένος 9, Πατουχέας 1.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΚΑΟΚ 18 (8-2)
2..Δίων Κυπαρισσίας 17 (7-3)
3. ΚΑΠ 17 (7-3)
4. Παναχαϊκή 17 (7-3)
5. Γλαύκος Έσπερος 17 (7-3)
6. Νήαρ Ηστ 17 (7-3)
7. Καλαμάτα BC 16 (6-4)
8. Καλαμάτα 1980 14 (4-6)
9. Προμηθέας 2014 12 (2-8)
10. Γαλήνη 12, (2-8)
11. Ερμιονίδα 12 (2-8)
12. Πήγασος Θυρέας 11 (1-9).

Η επόμενη αγωνιστική (8/1)
Πήγασος Θυρέας – Νήαρ Ηστ
Γαλήνη – Καλαμάτα
Ερμιονίδα – ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου
Δίων Ο Κυπαρισσεύς – ΚΑΠ
Καλαμάτα – Παναχαϊκή
Προμηθέας – ΚΑΟΚ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Buzzer έχω, λέγετε… (vid)

Όσα δεν φέρνει ο χρόνος, τα φέρνει το… Buzzer. Οι παικταράδες, στα πρωταθλήματα Άτλας, έχο…