Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Μονακό 79-71 (vid)

Αρμάνι Μιλάνο – Μονακό 79-71 (vid)

Αρμάνι Μονακό

Ολική ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και νίκη για την Αρμάνι.

Η Αρμάνι Μιλάνο βγάζοντας αντίδραση στην 4η περίοδο κατάφερε να λυγίσει τη Μονακό, πετυχαίνοντας την 1η της εντός έδρας νίκη με 79-71.

Δυναμικά μπήκε στην αναμέτρηση η Aρμάνι η οποία  προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 24-21. Η Μονακό στη. συνέχεια «έκλεψε« τα ηνία του σκορ φεύγοντας για τα αποδυτήρια με  +13 πόντους (34-47).

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη έφτασαν τη διαφορά έως και τους +16, μέχρι που η Αρμάνι αντέδρασε.

Οι γηπεδούχοι λίγο πριν τη λήξη της 3ης περιόδου μείωσαν τη διαφορά στους +11 (51-62). Τα πάνω κάτω ήρθαν στην συνέχεια, με τους Μέλι και Ρίτσι που έβαλαν τεράστια σουτ για το 67-70, ο Μπίλι Μπάρον κατάφερε να ισοφαρίσει στο 70-70 με το εύστοχο τρίποντο απέναντι στον Τζέιμς.

Η Αρμάνι πήρε ξανά το προβάδισμα με +5 πόντους, φτάνοντας στη νίκη επί της Μονακό με 79-71

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 34-47, 51-62, 79-71.

Μπαρτζώκας: «Να προσεγγίσουμε και τα επόμενα ματς σαν να είμαστε στο 0-0»

Στον τρόπο που θα πρέπει να προσεγγίσει ο Ολυμπιακός τα επόμενα παιχνίδια στάθηκε ο Γιώργο…