Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ – Προμηθέας 97-92

ΠΑΟΚ – Προμηθέας 97-92

saloustros young

Ο ασυναγώνιστος ΠΑΟΚ υπέταξε τον Προμηθέα.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ο Προμηθέας ξεκινά με 4 τρίποντα σε 5 επιθέσεις κάτι που σημαίνει πως η δουλειά που έκανε αυτές τις δυο εβδομάδες απέδωσε. Ένας ΠΑΟΚ, ο οποίος το πρώτο δεκάλεπτο τον βρήκε εντελώς εκτός φόρμας με άστοχα σουτ κυρίως κάτω απ’ το καλάθι.

Από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου και μετά, ο ΠΑΟΚ άλλαξε ολοκληρωτικά το παιχνίδι του παίζοντας άμυνες, κλέβοντας μπάλες φέρνοντας σε ανισορροπία τους Πατρινούς φτάνοντας ακόμα και στο πόντο (46-47).

Στο δεύτερο μέρος, ο αγώνας ξεκίνησε μαθηματικά από την αρχή. Οι δυο ομάδες πάγαιναν πόντο – πόντο  και στην 3η αλλά και στην 4η περίοδο με αποτέλεσμα ο Ράιλι να μιλήσει την κρίσιμη ώρα.

Τα δεκάλεπτα: 23-30, 46-47, 67-70, 91-80

Δείτε εδώ το στατιστικο του αγώνα

Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης

Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα 79-87 (vid)

Επιστροφή στις νίκες για την Μπαρτσελόνα Στις νίκες επέστρεψε η Μπαρτσελόνα μετά την ήττα …