Κεντρική Basket League Λαύριο – Περιστέρι 79-85

Λαύριο – Περιστέρι 79-85

Λαύριο - Περιστέρι, προγνωστικά

Αν και δύσκολα, η ομάδα του Σπανούλη πέρασε από το Λαύριο.

Ένα Λαύριο που έχει μέχρι στιγμής 0-6 στο πρωτάθλημα, μπήκε πολύ δυναμικά κόντρα στο Περιστέρι bwin παίζοντας άμυνα, κλέβοντας μπάλες και βάζοντας μεγάλα σουτ. Σ’ αντίθεση με το Περιστέρι, που έκανε απ’ τις πιο κακές πρώτες περιόδους του.

Δεν το έβαλε κάτω όμως. Από τα μισά της δεύτερης περιόδου όχι μόνο ισοφάρισε τη διαφορά, αλλά προσπέρασε και με επτά (36-43) που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, και οι δυο ομάδες συνέχισαν στο ίδιο τέμπο. Δυο λεπτά πριν το τέλος της 3ης περιόδου, το Λαύριο κατάφερε να μειώσει, όμως ο Φρανσίσκο με τρίποντο πήγε τη διαφορά στους +10 (62-52).

Στην επόμενη επίθεση ο Κόουλ μείωσε με τρίποντο, έβγαλε άμυνα και έβαλε το floater φέρνοντας τη διαφορά στους +5 (62-57).

Στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι εδώσαν σώμα και ψυχή για να πάνε το ματς στα ίσια. Πράγμα το οποίο δεν έγινε κι έτσι το Λαύριο Megabolt έμεινε στο 0-7, ενώ οι «Περιστεριώτες» στο 5-2.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 36-43, 57-64, 79-85