Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Λαρεντζάκης: «Στο τρίλεπτο χάθηκε το παιχνίδι»

Λαρεντζάκης: «Στο τρίλεπτο χάθηκε το παιχνίδι»

Γιαννούλης Λαρεντζάκης

Πέτυχε ρεκόρ καριέρας… αλλά δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει ο Ολυμπιακός.

Ο Γιανούλης Λαρεντζάκης που ήταν ο καλύτερος του Ολυμπιακού στο παιχνίδι με την Μακάμπι (90-84) πετυχαίνοντας 21 πόντους, στις δηλώσεις που έκανε μετά την ήττα της ομάδας του, στάθηκε στο παιχνίδι που χάθηκε τα τελευταία λεπτά, ενώ μίλησε και για την άσχημη εικόνα του Ολυμπιακού προς το τέλος του ματς, με κάποιες άμυνες και σουτ που δεν βγήκαν.

Αναλυτικά όσα είπε ο Έλληνας διεθνής:

«Κάναμε ένα κακό τρίλεπτο, δεχθήκαμε εύκολους πόντους, κάποια σουτ που δεν βάλαμε. Η Μακάμπι είναι πολύ καλή ομάδα και μας έκανε ζημιά.

Δεν έπαιξε ρόλο το γήπεδο και η έδρα. Είχαμε κακές επιλογές στην επίθεση με άστοχα σουτ και δεν βρήκαμε σωστές άμυνες στο τέλος.

Στα τελευταία 5 λεπτά δεν υπάρχει θέμα κούρασης, όταν θέλεις το ματς. Όταν είσαι τόσο κοντά λειτουργεί το ένστικτο της επιβίωσης. Στο τρίλεπτο αυτό χάθηκε το παιχνίδι».