Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (3ος όμιλος) – Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (3ος όμιλος) – Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Αιολικός Μυτιλήνης - Ελευθερία Μοσχάτου, αποτελέσματα

Αναζητείται αντίπαλος για τη Δάφνη. Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία.

Η Δάφνη συνεχίζει την αήττητη πορεία της και φυσικά ξεχωρίζει στον όμιλο. Από κοντά κι ο Αργοναύτης, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν εύκολες νίκες. Ο Ποσειδώνας πέρασε από τη Χίο, η Κάλυμνος πήρε το ντέρμπι της ημέρας, επίδειξη δύναμης έκανε η Ελευθερία Μοσχάτου, ενώ ο Ίκαρος έσπασε την έδρα της Νίκης.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής
ΦΟ Βροντάδου – Ποσειδών Ν. Ψυχικού 58-67
Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Πικέρμι 75-74
Αιολικός Μυτιλήνης – Ελευθερία Μοσχάτου 58-80
Δάφνη – Μανδραϊκός 82-62
Φοίνιξ Πειραιά – Αργοναύτης Τριγλίας 52-67
Νίκη Αμαρουσίου – Ίκαρος Καλλιθέας 57-62

ΦΟ Βροντάδου – Ποσειδών Ν. Ψυχικού 58-67
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Τούσης.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 32-32, 51-44, 58-67.
ΒΡΟΝΤΑΔΟ (Αμέντας): Κιρκινέζης 3 (1), Μπαγιώκας, Σουλίκας 3, Λεγάτος 4, Τσιλούλης 3, Μπριασούλης 6 (2), Γεωργούτσος 22 (1), Μαλέρδος, Κουτσολιάκος 5, Ουλουσίδης 7 (1), Ουόκερ 5 (1).
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Μπουζούλας): Καραμπάτος, Κουντάτος 4, Νάτσης, Κώτσης Β. 19 (3), Χουλιάρας 8 (2), Μιλούσης, Σπυριδόπουλος, Κώτσης Ι. 19 (1), Παπακωνσταντίνου 8 (1), Σακελλαρίου 2, Καγιαντζάς 2, Παναγιώτου 5.

Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Πικέρμι 75-74
Διαιτητές: Καψιώχας – Οικονόμου.
Τα δεκάλεπτα: 19-17, 45-32, 57-55, 75-74.
ΚΑΛΥΜΝΟΣ (Μαύρος): Αλαχούζος, Σίσιου, Θεοφιλάκος 17 (5), Βλαγκόγιας 2, Σπέντζος 6, Τσαούσης 7 (1), Σιγκούνας 20 (4), Ζούλσιτς 18 (1), Πλευράκης 5 (1).
ΠΙΚΕΡΜΙ (Κατσαμπέκης): Λιόντας 4, Στραφιώτης, Κούσουλας 1, Δέλγας 17, Παπαζήσης 17 (5), Μπίγγος 16 (3), Μερκούρης 3, Κουκουλάς 4, Μιλούσης 12.

Αιολικός Μυτιλήνης – Ελευθερία Μοσχάτου 58-80
Διαιτητές: Αδαμόπουλος – Ευφραιμίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 26-32, 44-59, 58-80.
ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γκούμας): Κομνηνός 4, Ντουζίδης 9 (1), Τασιολάμπρος 3 (1), Καμινέλλης 16 (2), Δεκαβάλας2, Τσουφλίδης 3 (1), Παουλεάνου 3 (1), Αφεντούλης, Τσιόγκας 18.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος): Ογκμπέντ 4, Κρεμαστούλης 6 (2), Γκόντγουιν 4, Γεωργιάδης 2, Δέλλιος, Γιάμπαλης 9 (1), Κιούσης 5 (1), Κολοφώτης 19 (1), Κατσίγιαννης 20 (1), Ματσούκης 7 (1).

Δάφνη – Μανδραϊκός 82-62
Διαιτητές: Μαυρέλης – Λαζόγκα.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 35-30, 61-50, 82-62.
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 9 (1), Τζιβελέκας 16 (2), Αλεξόπουλος, Ρεγκούτας 2, Κερασοβίτης 6 (1), Δερμιτζάκης 18 (1), Λάιος, Τόκα 3 (1), Αναγνώστου 1, Μουστόπουλος 18 (1), Γιαννίκος 6, Μέλιος 3 (1).
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Φαρμάκης): Παπανικολάου, Φραγκομανωλάκης 1, Εικοσιπεντάκης, Αβραμίδης 20, Μαυρομανωλάκης 7 (2), Μόρφος 18 (1), Καδυγιαννόπουλος 6, Πεταλάς 2, Όουντε Μπος 8.

Φοίνιξ Πειραιά – Αργοναύτης Τριγλίας 52-67
Διαιτητές: Γαραντιώτης – Περδετζόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 15-12, 24-29, 38-44, 52-67.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Ζερβουλάκος): Βλάμης 1, Γαβρίλης 8 (1), Αναστασόπουλος 3, Σταμίρης, Σίνης 11 (1), Αδράμης 8 (2), Παπαδάκης 6, Παπαχρήστος 4, Γλυκόπουλος 11, Πασπαλάς.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης 7, Αραβαντινός 4, Λίτσο, Μουργέλας, Τσίρος, Γεραμάνης 21, Ντούσιας 2, Ζακυνθινός 13, Κορομηλιάς 18, Κούρταλης, Μητσάκης 2, Κόνιαλης.

Νίκη Αμαρουσίου – Ίκαρος Καλλιθέας 57-62
Διαιτητές: Ραπτογιάννης – Καραπαπάς.
Τα δεκάλεπτα: 11-21, 35-30, 43-51, 57-62.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ζωντός): Γεωργακόπουλος 4, Κυπριτζόγλου 4, Κοκορέλης 25 (1), Τσιάτσιος 3 (1), Δέλλιος 7, Παπαδημητρίου 13, Κόπτσας 3 (1).
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος): Θωμάς 4, Μουστάκας 9 (3), Λάμπρου 3 (1), Βαϊδάκης 8 (2), Βλασσόπουλος 18 (1), Τσιμπιράκης, Μαυροειδής 17 (2), Εξηνταβελώνης 1, Καλαμπόγιας, Βασιλακάκης 2.

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
1. Δάφνη 16 (8-0)
2. Αργοναύτης Τριγλίας 15 (7-1)
3. Ελευθερία Μοσχάτου 14 (6-2)
4. Ίκαρος Καλλιθέας 14 (6-2)
5. Νίκη Αμαρουσίου 13 (5-3)
6. Πικέρμι 12 (4-4)
7. Φοίνιξ Πειραιά 11 (3-5)
8. ΦΟ Βροντάδου 10 (3-4)
9. Ποσειδών Ν.Ψυχικού 10 (2-6)
10. Αιολικός Μυτιλήνης 9 (1-7)
11. Ένωση Αττάλου Καλύμνου 9 (2-5)
12. Μανδραϊκός 8 (0-8)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)
Ποσειδών Ν. Ψυχικού – Ένωση Αττάλου Καλύμνου
Πικέρμι – Αιολικός Μυτιλήνης
Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου
Μανδραϊκός – ΦΟ Βροντάδου
Αργοναύτης Τριγλίας – Δάφνη
Ίκαρος Καλλιθέας – Φοίνιξ Πειραιά

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λένα Καραλή
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Buzzer έχω, λέγετε… (vid)

Όσα δεν φέρνει ο χρόνος, τα φέρνει το… Buzzer. Οι παικταράδες, στα πρωταθλήματα Άτλας, έχο…