Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ 77-83 (vid)

Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ 77-83 (vid)

Νίκησε η Ρεάλ στο Μιλάνο

Επέστρεψε στις νίκες η Ρεάλ και μάλιστα μέσα στο Μιλάνο.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι η Ρεάλ επικράτησε της Αρμάνι Μιλάνο με 77-83, για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Με Ταβάρες και Χάνγκα άνοιξε η αναμέτρηση (0-4). Η Ρεάλ είχε το πάνω χέρι στο 1ο δεκάλεπτο (2-9). Οι γηπεδούχοι στο 7΄ -με Μήτρου Λόνγκ και Μέλι– μείωσαν τη διαφορά στον +1 (11-12). Ο Γκάμπριελ Ντεκ 1′ πριν το τέλος πήρε το παιχνίδι στα χέρια του, βγάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ με (15-21). Η Ρεάλ τού Τσους Ματέο έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 20-23.

Στη 2η περίοδο η Αρμάνι μπήκε με άλλη ενέργεια στο παρκέ (35-30). Το δεκάλεπτο κυλούσε πόντο – πόντο, μέχρι που ο Χεζόνια χάρισε το προβάδισμα στην ομάδα του (41-46). Ο Κέβιν Πάνγκος ανέλαβε τα ηνία κι έκλεισε το ημίχρονο με +3 για τη Ρεάλ (50-47).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια αντιγραφή του 2ου, με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ (53-56). Με τον Σέρχι Ροντρίγκεθ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα ασφαλείας των +7 (56-63). Η 3η περίοδος έληξε με 61-67.

Τελική ευθεία: Η Ρεάλ είχε τον έλεγχο του 4ου δεκάλεπτου, με την Αρμάνι να ψάχνει λύσεις για να αντιδράσει (66-77). Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης ο Κέβιν Πάνγκος προσπάθησε να ανατρέψει τα δεδομένα ,μειώνοντας κάπως τη διαφορά, όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 77-83.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 50-47, 61-67, 77-83.

Ολυμπιακός: «Ένα ακόμα παιχνίδι» (vid)

Δείτε όλα όσα έγιναν στο Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα. Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός, κ…