Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε 72-82 (vid)

Αρμάνι Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε 72-82 (vid)

Γουίλμπεκιν Φενέρμπαχτσε

Ακόμη μια νίκη πανηγύρισε η Φενέρμπαχτσε, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Αρμάνι Μιλάνο με 82-72. Οι Τούρκοι τα βρήκαν σκούρα για ένα ημίχρονο, αλλά με ένα εκπληκτικό δεύτερο μέρος πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Αρμάνι Μιλάνο ήταν εκπληκτική για 15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε στα σχοινιά την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη (35-19). Τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, όμως, δεν είχαν καμία σχέση.

Η Φενέρμπαχτσε έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι ρίχνοντας τη διαφορά στους 5 κάνοντας σερί 13-2 (37-32).

Η Αρμάνι Μιλάνο στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε. Οι Ιταλοί κατέρρευσαν και η Φενέρ το εκμεταλλευτηκε. Η τουρκική ομάδα με ένα εντυπωσιακό επί μέρους σκορ 26-11 πήρε τα ηνία του σκορ και μάλιστα έχτισε και διψήφια διαφορά (48-58).

Η ομάδα του Ιτούδη κρατησε εύκολα τα ηνία του σκορ και πήρε τελικά τη νίκη με 82-72 και παρέμεινε μονη πρώτη στην κορυφή.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 37-32, 48-58, 72-82

Γιοκουμπάιτις: «Δεν έκριναν το Game 3 οι διαιτητές»

Στη διαιτησία του Game 3 αναφέρθηκε ο Ρόκας Γιοκουμπάιτις. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Μπα…