Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική (3ος Όμιλος): Τα αποτελέσματα

Β’ Εθνική (3ος Όμιλος): Τα αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου - Φίλιππος Βέροιας, τα αποτελέσματα

Μοιρασμένη ανάμεσα σε γηπεδούχους και φιλοξενούμενους ήταν η 2η αγωνιστική, αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο, όπου Φίλιππος Βέροιας, Νίκη Βόλου και Έσπερος Λαμίας πραγματοποιήσαν σημαντικά διπλά, ενώ Βίκος Ιωαννίνων και Αναγέννηση Καρδίτσας έκαναν επίδειξη δύναμης στην έδρα τους.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Βίκος Ιωαννίνων – Δόξα Λευκάδας 84-68
Ολυμπιακός Βόλου – Φίλιππος Βέροιας 70-78
Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας 71-89
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-77
Ναύαρχος Βότσης – Νίκη Βόλου 71-90
Ρεπό: Τρίκαλα

Βίκος Ιωαννίνων – Δόξα Λευκάδας 84-68
Διαιτητές: Πράττος – Παπαθανασίου – Κολοκυθάς.
Τα δεκάλεπτα: 28-12, 45-25, 62-50, 84-68.
ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κωστόπουλος – Καΐκας): Αναγνωστάκης 3 (1), Μαυρογιάννης 18 (3), Ιωαννίδης 6, Τσιλούλης 22 (5), Πάτρας 8, Δήμος, Καλαμπάκας 9 (2), Σταυρόπουλος 8 (2), Κοτσάνος 10.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζαφειρούδης): Τσιαβές 11 (1), Σταματέλος, Αργυρός, Βακουφτσής 11 (1), Ντόβας 13 (2), Βαγενάς 3 (1), Χείλαρης 12 (3), Μανάκας 7, Κουρτίδης 11, Αδαμόπουλος.

Ολυμπιακός Βόλου – Φίλιππος Βέροιας 70-78
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Αναστασιάδης Β. – Τσάνταλη.
Τα δεκάλεπτα: 15-27, 29-44, 46-67, 70-78.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μπουντούρης): Γιάκας, Στεφόπουλος 2, Παρασχάκης, Νταραντάντας 2, Γουάμπα 16, Νίκολης 21 (4), Σταθούρος, Μπουντούρης Κ. 2, Δημητρόπουλος, Γιαννίκος, Μπουντούρης Σ., Ντίαθ 27 (2).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κοθράς): Αποστολίδης 14 (4), Ιγγλέζος 6 (2), Καραγιώργος 2, Νικάι 2, Δημάλης 3 (1), Ελευθεριάδης 27 (3), Ξενιτίδης 8 (1), Κωνσταντινίδης 6, Κάτζος, Μπένας 10 (2), Πολυμένης, Αμανατίδης.

Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας 71-89
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι. – Σιταρίδης – Καντερές.
Τα δεκάλεπτα: 21-23, 39-45, 57-70, 71-89.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Κεραμάρης 12 (2), Μόρας 6, Κλωνάρας 21 (1), Παλάσκας 9 (3), Τσανίδης 2, Καραγιάννης, Μαραβέγιας 2, Κουρέπης 10, Κατηρτζίδης 9 (1), Ασλανίδης, Ζήμπρας.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Ι. – Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 15 (4), Λάππας 15 (2), Κασπίρης 3 (1), Τζόρτζεβιτς 22 (1), Χατζηκυριακίδης 10 (2), Τεπετίδης 8, Τσάτας, Παπαδάκης 16 (2).

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-77
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Αγραφιώτης Γρ. – Τσαρδούλιας.
Τα δεκάλεπτα: 27-11, 52-29, 71-55, 91-77.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κρομμύδας): Ψυχογιός 12 (2), Πανταζής 3, Γεωργατζάς 6 (1), Μαντίκος 17, Τσιώτας 27 (1), Ζώρζος 2, Παπανικολόπουλος, Λαφτσίδης 6, Κακαβούλας 4, Καλλιάρας 14 (2), Παπαποστολόπουλος, Ψήμας.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Ασπρούδης): Στεφάνου 3 (1), Κοντός, Κολότσιος 15 (4), Τσατάλας 24, Χωλίδης, Ζαφειρούδης 9 (3), Τριπολίδης 11 (2), Καραθανάσης, Ψάλτου 15.

Ναύαρχος Βότσης – Νίκη Βόλου 71-90
Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Παπαγεωργίου – Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-22, 44-41, 63-68, 71-90.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος 4 (1), Γιανναράς 8 (2), Κυρατζής, Βλασσόπουλος 18 (4), Νταής 2, Γκίζης 12 (1), Αγριόπουλος 5 (1), Κωφοτόλης, Μεσκούρης 2, Μαυροχωρίδης 12 (1).
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Μαύρος): Βρεττάς 8 (1), Κωστούλας 2, Βερζάγιας 5, Σιπητάνος 21 (2), Κουτίνας 24 (1), Παπαδόπουλος 12, Ζησόπουλος, Δελεντζές, Σπηλιόπουλος 6 (2), Κουτσομπόρης, Εντό 12 (2).

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. Έσπερος Λαμίας 4 (2-0)
2. Νίκη Βόλου 4 (2-0)
3. Βίκος Ιωαννίνων 4 (2-0)
4. Φίλιππος Βέροιας 3 (1-1)
5. Ναύαρχος Βότσης 3 (1-1)
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 3 (1-1)
7. Τρίκαλα Basket 2 (1-0)
8. Πρωτέας Γρεβενών 1 (0-2)
9. Ολυμπιακός Βόλου 1 (0-2)
10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1 (0-2)
11. Δόξα Λευκάδας 1 (0-1)

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής (22/10):
Δόξα Λευκάδας – Ολυμπιακός Βόλου
Φίλιππος Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών
Έσπερος Λαμίας – Ναύαρχος Βότσης (23/10, 17:00)
Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Τρίκαλα Basket
Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Θοδωρής Αναστασούδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Άρης – Λαύριο: Ο λόγος της διακοπής (vid)

Το βίντεο της διακοπής του αγώνα Άρης – Λαύριο. Προσωρινή διακοπή έγινε κατά τη διάρ…