Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική (1ος όμιλος – 4η αγωνιστική): Τo παιχνίδι της Κυριακής

Β’ Εθνική (1ος όμιλος – 4η αγωνιστική): Τo παιχνίδι της Κυριακής

Μύκονος, Β' εθνική

Η 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ εθνικής ολοκληρώθηκε σήμερα.

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, η Μύκονος νίκησε στην παράταση με 91-85 τα Φανάρια Νάξου. Το παιχνίδι στο νησί των Κυκλάδων ήταν συναρπαστικό με τα Φανάρια να έχουν το προβάδισμα 51’’ πριν από το τέλος με 79-76. Ο Σταμάτης ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων, οδήγησε το ματς στην παράταση και εκεί η Μύκονος απέκτησε τον έλεγχο του αγώνα, έκανε επί μέρους 10-0, και πήρε τη νίκη.

Μύκονος-Φανάρια Νάξου 91-85
Διαιτητές: Αργυρούδης – Χρηστίδης Ηλ. – Αυγερινός.
Τα δεκάλεπτα: 26-19, 42-44, 56-61, 79-79 (κ.αγ), 91-85.
ΜΥΚΟΝΟΣ (Τζήμας): Σταμάτης 19 (3), Μάρτζος 5 (1), Καράμπουλας 28 (4), Σπυρόπουλος 14, Κόνσουλας, Καμπούρης 2, Σπυριδωνίδης 14 (2), Ονάσολγου 9 (1).
ΦΑΝΑΡΙΑ ΝΑΞΟΥ (Ρουμελιώτης): Μιλεντίγιεβιτς 18 (2), Λάκοφ 8 (2), Προδρόμου 22 (1), Αναγνωστόπουλος 20, Τζόκιτς 9 (1), Γυφτάκης 2, Χαρούνι 6, Μπακέας.