Κεντρική NBA NBA: Νίκη ανάσα για τους Γουλβς, άνετα οι Μπουλς

NBA: Νίκη ανάσα για τους Γουλβς, άνετα οι Μπουλς

towns 1

ΚΛΙΠΕΡΣ – ΤΙΜΠΕΡΓΟΥΛΒΣ 117 – 119

Με τους Τάουνς και Ριντ να είναι σε καλή βραδιά, οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς πήραν τη νίκη απέναντι στους Κλίπερς με 119-117 στο Λος Άντζελες. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά από την πρώτη κι όλας περίοδο όμως έβγαλαν αντίδραση, μείωσαν και με όπλο τους την τρίτη περίοδο πήραν τη νίκη στα σημεία.

Για τους Κλίπερς ο Τζον Γουόλ είχε 20 πόντους δείχνοντας πως παρά την απουσία του από τα παρκέ για πάνω από ένα χρόνο είναι ικανός να προσφέρει. Ο Πολ Τζορτζ είχε 14 πόντους ενώ ο Μάρκους Μόριρς 13.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-24, 62-54, 93-92, 117-119

ΡΑΠΤΟΡΣ – ΜΠΟΥΛΣ 98-115

Εύκολο βράδυ στο Τορόντο είχαν οι Σικάγο Μπουλς που με ηγέτη τον ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν πέρασαν από τους Ράπτορς με 115-98. Η ομάδα του Σικάγο αγωνίστηκε χωρίς τον Κώστα Αντετοκούνμπο που έμεινε εκτός για το συγκεκριμένο ματς.

Θετική εμφάνιση και από τους Βούτσεβιτς και Ντοσούνμου με 13 και 14 πόντους αντίστοιχα. Για τους Ράπτορς ο Σιακάμ είχε 18 πόντους με 9 ριμπάουντ, ενώ ο Τρεντ τελείωσε το ματς με 17 και ο ΒανΒλίτ με 13.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 38-27, 47-47, 70-77, 98-115

Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης

Ο Ναζ Ριντ καλύτερος 6ος παίκτης της χρονιάς.

Με 352 βαθμούς ο Ναζ Ριντ κατέκτησε το βραβείο του 6ου παίκτη της χρονιάς. Μια σημαντική δ…