Κεντρική Διεθνή Με δυσκολία, αλλά νίκη για τον Ιτούδη

Με δυσκολία, αλλά νίκη για τον Ιτούδη

Νίκη για την ομάδα του Ιτούδη

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με δυσκολία της Μπαχτσεσεχίρ 78-72, σε αγώνα για το τουρκικό πρωτάθλημα. Η παρέα του Δημήτρη Ιτούδη χρειάστηκε ένα καλό 10λεπτο, για να κάμψει την αντίσταση της Μπαχτσεσεχίρ, όμως αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Και να σημειώσουμε ότι ο Έλληνας τεχνικός δεν είχε στη διάθεση του τους Νεμάνια Μπιέλιτσα και Νικ Καλάθη.

Η ομάδα του κόουτς Ιτούδη βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 41-32. Με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε στην 3η περίοδο να κάνει επιμέρους σκορ 27-8 και να αλλάξει τις ισορροπίες της αναμέτρησης. Κορυφαίος παίκτης της ήταν ο Νάιτζελ Χέις με 19 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Σκότι Ουιλμπέκιν με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-28, 32-41, 59-49, 78-72.