Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (6ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Γ’ Εθνική (6ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Ρούπελ - Αρίων, τα αποτελέσματα

Τετράγωνο κορυφής στον όμιλο.

Το παιχνίδι Γαλατίστα – Ανατόλια ήταν το πλέον αμφίρροπο στον 6ο όμιλο. Κατά τα άλλα, στη 2η αγωνιστική, Ελπίς Αμπελοκήπων, Ρούπελ Σιδηροκάστρου και Βασιλικά πέτυχαν εντός έδρας νίκες, δίχως να γεμίσουν άγχος, ενώ ο ΚΑΟ Δράμας κι η Κομοτηνή έφυγαν με θετικά αποτελέσματα, από Καλαμαριά και Ξάνθη, αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Γαλάτιστα – Ανατόλια 83-80
Ασπίς Ξάνθης – Κομοτηνή 54-61
Ελπίς Αμπελοκήπων – ΚΑΟΧ Ευρώπη 63-47
Ρούπελ Σιδεροκάστρου – Αρίων Ξάνθης 82-55
Απόλλων Καλαμαριάς – ΚΑΟ Δράμας 45-59
Βασιλικά – Διγενής Λακκωμάτος 81-52

Γαλάτιστα – Ανατόλια 83-80
Διαιτητές: Νέδογλου – Ισιγόνης.
Τα δεκάλεπτα: 20-27, 45-46, 68-68, 83-80.
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Παπαδόπουλος): Καλπαξίδης 6, Σιδηράς, Καφαντάρης, Πιπιλιάρης 31 (1), Νουκάρης 20, Κωνσταντάς, Καζλάρης 5 (1), Κωστακίδης 10 (2), Μυλωνάς 2, Αμπατζίδης 9 (1).
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 22 (3), Μηντζαρίδης 10 (2), Ριζόπουλος 7 (1), Αζίζης 19 (3), Παρίσης, Καμπούρης 4, Βελισσαρίου, Τερζίδης 6, Ανδρικάκης, Καρανώτας 4, Πετρούσης, Ιατρίδης 8.

Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή 54-61
Διαιτητές: Ευθυμιάδης – Κανελλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-22, 31-34, 45-50, 54-61.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 18 (1), Παπαιωάννου 3 (1), Κολεντζαρίδης, Στουρνάρας 4 (1), Παπανικολάου 14, Παυλάκης, Κάλφας 2, Ρούμογλου, Πιεβάλιτσα 11 (1), Μπουραζάνης 2.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Γεωργίου 2, Περρής 17, Δρέλλας 14 (1), Κάφκε, Αρχιμανδρίτης 13 (3), Κουτσοβασίλης, Ναλμπάντης 4, Παπανδρεόπουλος 4, Χριστοφορίδης, Τσουμπρής, Χαλίλ, Μάντιτς 7.

Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΚΑΟ Χαλκιδικής 63-47
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης – Τσαρδούλιας Χρ.
Τα δεκάλεπτα: 10-21, 26-37, 45-43, 63-47.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Σπασέγκος): Καμπέρης 16 (3), Στεάι, Λάττος, Θωμά 3 (1), Τζιβεριώτης 19 (2), Σαββίδης, Παπαδόπουλος Χ., Σπουργίτης 7, Μαλακόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ο. 2, Μητρόπουλος 12 (2).
ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Σκουφετζής 4, Βέντζος, Λάσκαρης 3 (1), Τσιγγελίδης 1, Χαρταβέλας, Δήμου, Τύπος 14, Ζαχαρής 5 (1), Γκιουζελίδης 7, Σερέτης, Βέτσος, Σμυρλής 6, Ζωγράφος Γ. 7.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Αρίων Ξάνθης 82-55
Διαιτητές: Ξενικάκης – Ράπτης.
Τα δεκάλεπτα: 28-8, 48-25, 64-39, 82-55.
ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Κοκολιός): Κάτος 10, Φραγκούλης 6, Δατσιάδης 9 (1), Κεμανετζής 7 (1), Δαλαγκόζης 16 (1), Λουλούδης 2, Τοπολίγκας 2, Γκούτσιας, Παπαδόπουλος Γ. 14, Μπασδέκας, Σιδερίδης 8 (2), Δαμιανάκος 8 (1).
ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Παπαδόπουλος – Σιδηρόπουλος): Καρανικολίδης 4, Παντελούκας 4, Τερζάκης 2, Θεοδωρίδης 12 (2), Σαββουλίδης 6, Γεωργιάδης 3 (1), Πενλίδης, Μελαδιανός 4, Ράπτης 8, Αρβανιτάκης 2, Κλωνάρας 7 (1), Αδαμίδης 3.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΚΑΟ Δράμας 45-59
Διαιτητές: Χρυσάφης – Τοπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 4-24, 22-37, 31-48, 45-59.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Πολυμένης): Γκαντίδης 10 (1), Βούκα, Λίλης 9 (3), Πασσαρής, Λιούκας 12, Ζιάκας, Μακούλης 5 (1), Πανούδης 4, Κάτανος 3 (1), Καρυπίδης, Τσίγκας, Λαδόπουλος 2.
ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 6 (1), Σιταρίδης, Στυλίδης 20 (1), Γαϊτανίδης 8 (2), Γρούδος, Κουμλέλης 11 (2), Παπαπασχάλης 3, Καβαργύρης 8 (2), Ραντοσάβλιεβιτς 3, Δομζαρίδης, Χριστοφορίδης.

Βασιλικά – Διγενής Λακκώματος 81-52
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Μπαζάκας.
Τα δεκάλεπτα: 20-10, 44-23, 59-38, 81-52.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Σίνος): Ζέκας 2, Καραγιαννόπουλος, Ντισλής 28 (4), Δεμιρόγλου 11 (1), Τσιάμης 7, Πατίκας 6, Σύρος 9 (1), Οικονόμου 6, Πασούδης 12, Χατζηελευθερίου, Κουτσμανής.
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (Ζελενίτσας): Καλλιμακίδης 2, Σελεμενάκης 8 (1), Θαλασσινός Κ. 13 (1), Θαλασσινός Α. 8, Σακοράφας, Πιτσούλης 9 (3), Κανάκογλου 2, Σμπρύνης, Ανφιμιάδης, Σαμπαρδάνης 5, Τζουνίδης 5.

 

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. Ελπίς Αμπελοκήπων 4 (2-0)
2. ΚΑΟΔ 4 (2-0)
3. ΓΑΣ Βασιλικών 4 (2-0)
4. Κομοτηνή 4 (2-0)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1)
6. Ασπίς Ξάνθης 3 (1-1)
7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 3 (1-1)
8. Γαλάτιστα 3 (1-1)
9. Ανατόλια 2 (0-2)
10. Αρίων Ξάνθης 2 (0-2)
11. ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 2 (0-2)
12. Διγενής Λακκώματος 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστικής (3η, 23/10):
Ανατόλια – Ασπίς Ξάνθης
Κομοτηνή – Ελπίς Αμπελοκήπων
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – Ρούπελ Σιδηροκάστρου
Αρίων Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς
ΚΑΟΔ – Διγενής Λακκώματος
ΓΑΣ Βασιλικών – Γαλάτιστα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Θοδωρής Αναστασούδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ολυμπιακός – Βίρτους: Σαν… χριστουγεννιάτικο δέντρο

Αν ήμασταν λίγο πιο… βαθιά στον Δεκέμβριο, θα ήταν το απόλυτο «χριστουγεννιάτικο παιχνίδι»…