Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Δίον - Γλαύκος, τα αποτελέσματα

Γιόρτασαν την… ημέρα της φιλοξενίας.

Αν δεν υπήρχε το ματς στην Κυπαρισσία, στον 1ο όμιλο θα γιόρταζαν τη μέρα της απόλυτης φιλοξενίας, καθώς όλοι οι γηπεδούχοι έφυγαν με άδεια χέρια. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικήςο Δίωνας Κυπαρρισσίου πήρε τη μοναδική εντός έδρας νίκη της αγωνιστικής, με τις Νήαρ Ηστ, Καλαμάτα, ΚΑΠ και ΚΑΟ Κορίνθου να πετυχαίνουν σημαντικές εκτός έδρα νίκες.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Γαλήνη – Νήαρ Ηστ 53-73
Ερμιονίδα – Καλαμάτα 59-62
Δίων Κυπαρισσίας – ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 69-65
Καλαμάτα 1980 – ΚΑΠ 72-76
Πήγασος Θυρέας – ΚΑΟ Κορίνθου 66-79
Προμηθέας 2014 – Παναχαϊκή (Πέμπτη 20/10, 22:00)

Γαλήνη – Νήαρ Ήστ 53-73
Διαιτητές: Λιότσιος – Ασημακάκη.
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 29-29, 42-47, 53-73.
ΓΑΛΗΝΗ (Γιαννόπουλος): Κάλλης 6, Βεργανελάκης 2, Πίκιος 13 (1), Παπαβασιλόπουλος 12 (1), Κουμανιώτης 6 (2), Καραγιάννης 4, Λαμπρόπουλος 4, Κανελάκης 6 (2).
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς – Σκέντζος) Μπάρμπας 2, Τσέλιος 10,Τηλιόπουλος 9 (3), Αουτερβααλ, Κουπίδης 5 (1), Οικονόμου 7(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 12, Αγγελόπουλος 7, Φουστερης, Καψάλης 12 (4), Γιανναλέτσος 9.

Ερμιονίδα – Καλαμάτα 59-62
Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Κουτίδης.
Τα δεκάλεπτα
: 20-21, 30-36, 54-50, 59-62.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 2, Χονδρόπουλος 19 (5), Πούλης Α. 21 (3), Λούζης 2, Μπινιόρης 7, Κοντογιάννης 6, Πούλης Ι. 2.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης, Διαμαντόπουλος 19 (2), Καραβάνας 15 (3), Τσουλέας 13 (1), Περρωτής 7, Μανωλάκης, Μπάκας 4, Πετρίδης, Γκιγκαούρης, Καλογερόπουλος, Παπαντωνίου.

Δίων – Γλαύκος Έσπερος 69-65
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος – Αδαμόπουλος.
Τα δεκάλεπτα:14-18, 34-30, 53-48, 69-65.
ΔΙΩΝΑΣ (Μυριούνης): Βαλιώτης 3, Καμαρινός 9 (2), Τζαγισβίλι 14 (1), Καστανιώτης 18, Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 8 (1), Μπακόλιας, Κλεφτάκης, Ντάκοβιτς 15 (3), Γιαννόπουλος 2.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 7, Σερέτης 7, Σταθόπουλος 7 (2), Ροκανάς 10, Σταμούλης, Θανόπουλος, Καραγγελής 9, Αγγελόπουλος 5, Χρ. Αργυρόπουλος 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 10.

Καλαμάτα – ΚΑΠ 72-76
Διαιτητές: Λιαρομμάτης – Φωτόπουλος.
Τα δεκάλεπτα
: 20-28, 35-39, 51-59, 72-76.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 16 (2), Χρονόπουλος 12 (2), Μουργής 6 (1), Παυλόπουλος 2, Καρουζάς, Ανδριανόπουλος 4, Αλοίμονος 3, Σκοπέτος 12 (1), Βούλγαρης 13.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 12, Αγόρης 6 (2), Παπαπέτρος 9 (1), Πρόφκα 24 (2), Παπαθανασίου 6, Παππάς 18 (3), Παρασκευόπουλος, Τσόπης.

Πήγασος – ΚΑΟΚ 66-79
Διαιτητές: Καψιώχας – Βαλουξής.
Τα δεκάλεπτα
: 17-10, 27-31, 52-51, 66-79.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γεννιάς): Ταβάνι 7 (1), Καρράς, Κόκορης 4, Πασολάρι, Σέπος 7 (2), Διαμαντόγιαννης, Μίλιτς 6, Μαυριάς, Κοψαύτης 27 (2), Αντωνάκης 1, Κιουρτζίδης 14 (2).
ΚΑΟΚ
(Ιμπραημάκης – Ρουμελιώτης): Συνετός 17 (1), Μπάρδας 21 (5), Πρεδάρης 2, Μπήλιος, Μουλάς 17 (1), Πατερούδης, Τζάιδας 11, Τσιαμπάς 4 (1), Σάμαρης, Μπένος 7, Πατουχέας, Καραγεώργος.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. Νήαρ Ηστ 4, 2-0
2. ΚΑΟΚ 4, 2-0
3. Καλαμάτα 4, 2-0
4. Δίων Κυπαρισσίας 4, 2-0
5. Γλαύκος Έσπερος 3, 1-1
6. ΚΑΠ 3, 1-1
7. Παναχαϊκή 2, 1-0
8. Ερμιονίδα 2, 0-2
9. Γαλήνη 2, 0-2
10. Καλαμάτα 1980 2, 0-2
11. Πήγασος Θυρέας 2, 0-2
12. Προμηθέας 2014 1, 0-1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10):
Νήαρ Ηστ – Ερμιονίδα
Καλαμάτα – Δίων Κυπαρισσίας
Γλαύκος Έσπερος – Καλαμάτα 1980
ΚΑΠ – Προμηθέας 2014
Παναχαϊκή – ΚΑΟΚ
Πήγασος Θυρέας – Γαλήνη

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Θοδωρής Αναστασούδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Β’ Εθνική (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Μακεδονικός και Μαχητές συνέχισαν με νίκες. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία. Ο Πανσερραϊκ…