Κεντρική Διεθνή Ιταλία: Πρωταθλήτρια η Αρμάνι μετά από 4 χρόνια (vid)

Ιταλία: Πρωταθλήτρια η Αρμάνι μετά από 4 χρόνια (vid)

Αρμάνι

Η Αρμάνι υποδέχθηκε χθες (18/06) στο «Μεντιολάνουμ Φόρουμ» τη Βίρτους Μπολόνια. Οι γηπεδούχοι, πήραν τη νίκη με 81-64, έκαναν το 4-2 στη σειρά και φτάσανε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ένα πρωτάθλημα που είναι το 29ο στην ιστορία της ομάδας του Μιλάνου, ενώ είναι το 7ο που κατακτά ο Μεσίνα.

Η Αρμάνι μπήκε δυνατά στο ματς και ήδη από την πρώτη περίοδο είχε πάρει μία διαφορά 13 πόντων (29-16).

Η Βίρτους το καλύτερο που κατάφερε στο παιχνίδι, είναι να μειώσει στο δεύτερο δεκάλεπτο στους 6, αλλά από κει και ύστερα η διαφορά ήταν μονίμως υψηλή.

MVP του χθεσινού ματς ήταν ο Λουίτζι Ντατόμε με 23 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ πολυτιμότερος παίκτης των τελικών, αναδείχθηκε ο Σαβόν Σιλντς.