Κεντρική Διεθνή Ιταλία: 3-1 Η Αρμάνι τη Μπολόνια και…ετοιμάζεται για κούπα

Ιταλία: 3-1 Η Αρμάνι τη Μπολόνια και…ετοιμάζεται για κούπα

Αρμάνι

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρα της και με σκορ 77-62 έκανε το 3-1 στη σειρά των τελικών κόντρα στη Βίρτους Μπολόνια.

Παρά το κακό της ξεκίνημα στο ματς, η Αρμάνι κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Βίρτους Μπολόνια και με σκορ 77 – 62 έκανε το 3-1 στη σειρά.

Η Μπολόνια, ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς, καθώς στην πρώτη περίοδο προηγούταν με 16 -24. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, άλλαξε η εικόνα του ματς.

Με σκορ 24-10, το Μιλάνο έφερε «τούμπα» το παιχνίδι. Η Μπολόνια μείωσε στους 2 πόντους στην τρίτη περίοδο, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική.

MVP της αναμέτρησης ο Σιλντς με 21 πόντους, 2 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τη Μπολόνια ξεχώρισε ο Σενγκέλια με 21 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Επόμενη μεταξύ τους αναμέτρηση την Πέμπτη στις 21:45 στην έδρα της Βίρτους.