Κάτοικος Ισπανίας θα παραμείνει η Μαριέλλα Φασούλα, η οποία ανανέωσε τη συνεργασία της με την Αβενίδα. Μάλιστα, η συνεργασία των δύο πλευρών είναι εξόχως επιτυχημένη, καθώς πανηγύρισαν το νταμπλ, με την κατάκτηση του πρωταθλήματος και του Κυπέλλου, ενώ στην Ευρωλίγκα Γυναικών κατέκτησαν την τρίτη θέση στο Final Four.
Φέτος, στην ισπανική λίγκα η Ελληνίδα σέντερ είχε κατά μέσο όρο 7,4 πόντους και 3,8 ριμπάουντ.
𝐌𝐈𝐗𝐓𝐀𝐏𝐄 💃🏼
Ay, 𝚌𝚘̛𝚖𝚘 𝚑𝚎𝚖𝚘𝚜 𝚋𝚊𝚒𝚕𝚊𝚍𝚘‼️ Una temporada de giros sin fin con @FasoulaMariella 🌪
6️⃣0️⃣” de mareo constante 🤯
A por otra 💪💙 pic.twitter.com/bqGnJnoYSe
— Perfumerías Avenida (@CBAvenida) June 7, 2022