Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου 88 – 97: Την ανατροπή έκαναν οι Γερμανοί

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου 88 – 97: Την ανατροπή έκαναν οι Γερμανοί

thomas e1649450611346 jpg

Η τελευταία αναμέτρηση της regular season στη Μαδρίτη ήταν ανεπανάληπτη! Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν εντυπωσιακή για τρεις περιόδους, βρέθηκε στο +16 (75-59) στο 30ό λεπτό απέναντι στην Μπάγερν, είδε όμως την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι να κάνει ασύλληπτη ανατροπή και να παίρνει τη νίκη 88 – 97.

Η εικόνα του αγώνα…

Δυναμικά άνοιξαν την αναμέτρηση οι γηπεδούχοι, καθώς στα πρώτα 4΄είχαν σημειώσει το 12 – 5 (+7). Η Μπάγερν στην πορεία άρχισε να μειώνει (17 – 15). Η Ρεάλ έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με +7 (24 – 17).

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι εμφανώς ανώτερη στην 2η περίοδο (34 – 25). Η διαφορά έφτασε ως τους +11 (40 – 29). Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι δεν μπορούσε να ξεφύγει, οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο με 52 – 34.

Η 3η περίοδος θα μπορούσαμε να πούμε πώς ήταν αντιγραφή της 2ης (59 – 41). Η Ρεάλ ως το τέλος της περιόδου είχε τον απόλυτο έλεγχο (68 – 54). Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το δεκάλεπτο με 75 – 59.

Τελική ευθεία.. Η Ρεάλ Μαδρίτης έβλεπε τη διαφορά να πέφτει στο σουτ και τη νίκη να είναι υπό αμφισβήτηση (82 – 84). Ασύλληπτη ήταν η Μπάγερν η οποία γύρισε το παιχνίδι από το -16 του 30ού λεπτού στο +4 με τον Γιάραμαζ να έχει 16 πόντους (82 – 88). Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι πήρε τη νίκη με 88 – 97.

Τα δεκάλεπτα : 24-17, 52-34, 75-59, 88-97.

Εύκολη νίκη για Κάβαλιερς και 2-0 στη σειρά

Πλεονέκτημα για τους Κάβαλιερς και 2-0 επί των Ορλάντο Μάτζικ. Οι Κλίβελαντ Κάβαλιερς ήταν…