Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Καμπερίδης: «Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά»

Καμπερίδης: «Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά»

Καμπερίδης

Ο Γιώργος Καμπερίδης στο blog του ΕΣΑΚΕ αναφέρθηκε στην σημερινή αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό (4/04, 17:00) ,  ο ίδιος στάθηκε στον τρόπο που θα πρέπει να διαχειριστούν το παιχνίδι αλλά και στην στήριξη του κόσμου.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει στο blog του στον ΕΣΑΚΕ:

«Επιστρέφουμε μετά από δυόμισι μήνες για να παίξουμε ένα παιχνίδι στο γήπεδό μας και αυτό είναι πραγματικά ένα πολύ περίεργο συναίσθημα. Η αλήθεια είναι ότι αυτό το διάστημα των συνεχόμενων εκτός έδρας αγώνων, κάναμε ορισμένα καλά παιχνίδια, πήραμε αποτελέσματα και αυτό θέλουμε να το συνεχίζουμε και στο γήπεδό μας.

Με τον κόσμο μας που μας έχει λείψει πάρα πολύ. Θέλουμε να δείξουμε τον καλό μας εαυτό και ένα μαχητικό πνεύμα.

Έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι μπροστά μας. Ο Ολυμπιακός είναι σε εξαιρετική κατάσταση, το έδειξε και στο παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα.

Έχουμε τα προβλήματά μας και δεν θα έχουμε το περιθώριο ούτε για ένα λεπτό να χαλαρώσουμε. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά εάν θέλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί».

Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 77-71

Νίκησε ο Παναθηναϊκός με… απόφαση Σλούκα. Τραγική η διαιτησία. Σ’ ένα ματς με διαφορετική …