Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ ΕΣΚΑ: Η Άμιλλα στέφθηκε πρωταθλήτρια στην Α’ γυναικών

ΕΣΚΑ: Η Άμιλλα στέφθηκε πρωταθλήτρια στην Α’ γυναικών

Άμιλλα, ΕΣΚΑ

Το σωματείο ΠκΑΟ Άμιλλα επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος με σκορ 65-61 και ανακηρύχθηκε Πρωταθλήτρια ομάδα για τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα Α’ γυναικών της ΕΣΚΑ.

Αναλυτικά:

Play Offs Αγώνες Ανόδου
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 69-51
Διαιτητές: Ψύχας, Μπον
Διαιτητές: 21-15, 37-31, 52-41, 69-51
Προμηθέας (Σκαρογιάννη, Κεμαβορ): Καραβελη 17 (2), Κοντοέ 2, Πέτρου 5 (1), Κυριακέα, Κατσαρέλια 11, Κυρίδη, Μπεζαϊτη 13, Νικολέτου 7, Θεμιστοκλέους 14
Τούφα (Παπαδέλος): Καραβέλη 6, Χειλάκη 2, Καββαδά 10 (2), Πανοπούλου, Καμπούρη 2, Σελούλη 17, Νομικού 4, Ρουσουνέλου 2, Τσουλούφη 2, Αναγνώστου 6

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ- ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 54-44
Διαιτητές: Σέλληνας, Πολάτογλου
Δεκάλεπτα: 11-17, 28-29, 38-33, 54-44
Κρόνος Γέρακα (Κόμης): Χατζηνικολή 8 (2), Σκαμαντζούρα 15 (1), Λαντζανάκη 12, Παπαντώνη 2, Αγιάσογλου, Τζιοβάρα 4, Κασιμάτη, Σπυρίδωνος 5, Μυριούνη 8
Κηφισιά (Κατρά, Μαύρου): Μολφέτα, Τζίμη 6, Σικιαρίδη, Γάλλου 6, Γλυνού 9 (1), Πολίτη 17, Αχμετ 4, Λιγκρη 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 65-61
Διαιτητές: Αμπελίδης, Καράπαπας
Δεκάλεπτα: 12-14, 37-32, 49-49, 65-61
Άμιλλα (Γουναρά, Τουρκαμπη): Αυγέρη 2, Παπακώστα 3 (1), Γκανια 10 (2), Αζμανίδου, Μόσχου 5, Λυκούδη 4, Αμίτση 5 (1), Ζέρβα 5, Οικονόμου, Νιξίνα 18, Ζιώγα 6 (2), Μούκα 7 (1)
Δόξα Βύρωνος (Τριανταφύλλου, Δημουλά): Τριανταφύλλου- Αρχολέκα 3, Δαούση 16, Μπακαλάκη, Οικονόμου 2, Κρικέτου, Λιβέρη, Βενετσάνου, Λίτσα 12, Τσιριμπαση 2, Ευσταθίου 5 (1), Σταθοπούλου 4, Τσιλιμπαρη 17

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 45-61
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Μακρής
Δεκάλεπτα: 13-17, 10-19, 10-16, 12-9
Άρης Χολαργού (Βεροοιόπουλος, Αξαρλής): Καραμιχαλάκη, Χαλικοπούλου 3 (1), Παπαδρόσου 8 (2), Καβάσιλα 7 (2), Βαφειάδη 3 (1), Τσιότρα 2, Μπετκα 2, Αποστόλου 1, Νιννη 3, Κανιαδάκη 6 (2), Γεφτιτς- Δημητριάδου, Καντερη 10
Ιωνικός (Σκαλωμένος, Κουκής): Τσιακμα 1, Σούλη, Μάρκου 5 (1), Καμπουράκη 14, Λέρη Ο. 14, Ψωμά 6, Σταμέλου 2, Λέρη Κ. 13 (2), Ζιου 1, Τζιώλου 3 (1), Μισύρη 2, Καμαράδου

Play Outs Αγώνες Υποβιβασμού (Play Outs)

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ- ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 53-38
Διαιτητές: Ντσούνος, Κλιάφας
Δεκάλεπτα: 12-10, 32-12, 46-25, 53-38
Μαραθώνας (Λεμποτέσης, Δενδρολιβανά): Χρυσίνα Α-Μ. 9 (3), Χρυσίνα Ε-Α. 3, Χρυσίνα Δ. 5, Ρούση, Στάνι Τ. 22 (1), Στάνι Κ. 10, Φιλιππάκη, Δόριζα 4 (1)
Θρίαμβος (Σοϊλεμετζίδης, Ζαχαροπούλου): Χασαπίδου Η. 6, Καραγκούνη 4, Καναβάρου 8, Χασαπίδου Σ., Λεμπέση 3 (1), Μπαρμπάνη 4, Μαστροπέτρου, Τακίδη 11 (2), Χισάι 2, Σωτηρίου

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ- Μ.Ε.Λ.Α.Σ. ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 55-50
Διαιτητές: Παπαχρήστος, Κουτιβής
Δεκάλπετα: 11-5, 27-23, 39-38, 55-50
Ένωση Γαλατσίου ( Μουζάκης): Κουγιανου, Σαββίδου 11 (2), Ανδρέου, Δουλβαρη 7 (1), Κρητικού 5 (1), Ζαράνη 17, Κραββαρη 10 (1), Γλυνού 4, Μπέκε 1
Αγ. Ελευθέριος (Ματζάκος): Σιγάλου 8, Καπένη, Παπαδοπούλου 2, Χαραλαμπάκη 2, Μονεμβάσιου 18, Χριστακοπούλου, Κοτρώτσιου 1, Κατσώτη 2, Χαρουνι 5, Λιάγκα 9 (1), Καρανικόλα 3

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 45-70

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑ: Τέλος ο Ψυχογιόπουλος από τον Σπόρτιγκ

Παρότι ο Σπόρτιγκ παραμένει στην Α’ ΕΣΚΑ και τη νέα σεζόν, η διοίκηση του συλλόγου α…