Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της τελευταίας στροφής

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της τελευταίας στροφής

Α2 Γυναικών

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους έπεσε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – 18η αγωνιστική
Άμιλλα 2000-Πανιώνιος 64-75
Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 47-93
Άρις Καλαμάτας-Ατρόμητος 68-51
Αιγέας Χίου-Εύνικος 43-76
Φοίνικας Πειραιά-Δανάοι Άργους (Αναβολή)
*Εκκρεμεί ο αγώνας Δαναοί Αργους – Θησέας Παναγιούδας (17η Αγωνιστική), Φοίνικας Πειραιά-Δανάοι Άργους (18η Αγωνιστική)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου – Εύνικος 43-76
Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης
Δεκάλεπτα: 10-24, 17-51, 29-63, 43-76
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κοτσία 2, Δάνδουλα 16(1), Μπόγη 2, Γιαμαλίδου 6, Καλαφάτη, Ατσαβέ, Μπατή, Παφύλα, Πάτζη, Κοματσιούλη 7(1), Καλουτά, Σβορώνου 10.
Εύνικος (Βελτίστας –Βάνας): Καραγιαννη 13, Εμμανουηλίδου 4, Ράδη 2, Καίσαρη 4, Μετάι, Ναυροζίδου 5, Ισκιόγλου 4, Πατεράκη 18, Μίχου 10, Παπαδοπούλου 10(2), Βούλγαρη 4, Κεσσέ 2.

Αρις Καλαμάτας – Ατρόμητος Πειραιά 68-51
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Κουτσοδήμος, 68-51
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Χρονοπούλου, Παπαδημητρίου 21(3), Μπάκου 4, Κουτέλα 11, Κυριακοπούλου, Παπαδάκη 3(1), Μπούζα 2, Χονδρουδάκη 18(4), Σούτα, Παπαδοπούλου 7(1), Μπρέζεράκου, Αντωνοπούλου 4.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Ρούτση 4, Καλογεροπούλου 2, Γιαννικάκη 11(2), Μάλαμα 15(2), Ιφτι 2, Καραπατάκη, Σδρένια 2, Μπαρμπαλιά 12, Σιώτου 1.

2ος Όμιλος – 23η αγωνιστική
Ιπποκράτης Κω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 41-70
Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 55-49
Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Μελισσίων 72-41
Αθηναϊκός- ΑΕ Σαντορίνης 60-42
ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-63
*Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Σαντορίνης – ΑΕΚ Περιστερίου (21η Αγωνιστική, 13/4)

3ος Όμιλος – 18η αγωνιστική
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. 70-53
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Εκπ. Φρυγανιώτη 44-49
Αργοναύτες Αγρινίου-Λασσάνης Κοζάνης 45-58
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας, Ολύμπια Λάρισας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 70-53
Διαιτητές: Δολγύρας – Μπουγλός Π.
Δεκάλεπτα: 23-14, 47-29, 58-37, 70-53
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή 6, Τελίδου 26 (4), Κιολέογλου Ν. 18 (3), Μάντζου, Καρανικόλα 2, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 8 (2), Παπανικολάου, Ζαρκανέλα, Γκρίτζαλη 6 (1), Μάντη.
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου 8, Μακαρώνη, Γράψα 4, Αξιλιθιώτη, Σουλτάνη 7 (1), Πουρπουτίδου, Αρτεμισίου 4, Τζίκου 6, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 6, Νάστου 16 (1).

Αργοναύτες Αγρινίου-Λασσάνης Κοζάνης 45-58
Διαιτητές: Λάμπος-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 12-8, 23-23, 32-41, 45-58
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη 2, Μαρίνη, Πιστιόλα 7(1), Τασούλη 14(1), Μαρούντα 6(1), Στεργίου 15(1), Ζαχείλα, Παπαθανάση, Καραγιάννη, Γαλαζούλα 1, Κοντογιάννη, Σύρρου.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος-Κωτούλα): Λαβαντσιώτη Δ. 4, Κοτζαϊτση 16(2), Χωλοπούλου 10(1), Γεωργοπούλου 3(1), Μεντεσίδου 8, Καραμούζα 2, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη Α., Παπαδοπούλου 2, Κρανιώτη 13.

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 44-49
Διαιτητές: Μπούγλος Ι.-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 9-14, 24-28, 35-36, 44-49
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 6(1), Κρανιωτάκη 26(6), Πισιάνη, Σαρβάνη 5, Βλαδίκα 5(1), Γκανάτσιου 2.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Γράψα 7(1), Παπαδοπούλου 6, Παπαρδέλα 8, Δαδαλή, Στεργίου 24(2), Τσαλή 4.

4ος Όμιλος – 22η αγωνιστική
Άρης Θ.-Πανόραμα 85-56
Απόλλων Καλ.-Πανσερραϊκός 68-46
Πυλαία-Παναθλητικός 55-69
Πάνθηρες Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης 64-47
Ρεπό: Ιερισσός, Ηρακλής
Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-ΑΣ Πανόραμα 85-56
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Βλ.
Δεκάλεπτα: 23-9, 45-24, 59-43, 85-56
Αρης (Συρόπουλος): (Συρόπουλος): Τζημορώτα 22(1), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 23(4), Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 7, Δροσούνη 4, Βλάχου 4, Νταουντάκη 4, Μιχαηλίδου 17, Ανδρονίκου.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση – Καραμανώλης): Χατζηθεοδώρου 1, Κονδύλη, Πάππα, Ριτζαλέου 5(1), Καλογρίδου 16(1), Βατσιτσίδου 5(1), Νικολαίδου 4, Κανέλογλου, Ιωαννίδου 2, Κουλαρτσά 7, Βασλαματζή 14(1), Ψαρέλη-Νικολή 2.

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός Συκεών 55-69
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 12-19, 26-37, 37-47, 55-69
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 13(3), Κωστανάκη 8, Διαμαντίδου 6, Κοντογιάννη 7, Μαργέτη Μ., Κουράτορα 14(3), Κλιματσάκη 7.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μυγδαλιά 23, Παντώτη, Κουφογιάννη 10, Παπαδοπούλου, Τράντα, Σαράντη, Τζήμου 4, Καραμπατζάκη 17, Ντολοπούλου, Σύρπα 10, Σταμπή 3(1), Αντωνίου Ι. 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 68-46
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 22-6, 37-19, 49-34, 68-46
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Τσιμτσώνη, Μαραβέγια 2, Δημητροπούλου 6(2), Μοδέα 6, Σένκα 14(4), Διαμαντοπούλου 2, Δαιμονάκου 2, Τσαπόγα 4, Μιχαηλίδου 19(3), Γιαννακάκη, Παππά 2, Γιαντζακλίδου 11.
Πανσερραϊκός (Ιωαννίδης): Βάννα 5(1), Τσάντα 6(2), Μπακιρτζίδου 18, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 6(1), Σιάκα, Γκέγκα 2, Μαμούδη 1, Ρούλη 2.

Πάνθηρες Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης 64-47
Διαιτητές: Φίλιος-Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 20-9, 33-25, 45-41, 64-47
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Μουταφίδου 3, Παναγιωτίδου 2, Σπανίδου 2, Γαϊτάνη 18(3), Κελεμένη 13(1), Φραγκάκη, Δημητρακούδη 5(1), Συροπούλου, Κεσεσίδου 3, Γιαχολάρι 11(3), Αργυρού 7(1), Τασελαρίδου.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6(1), Μπουτσούκη 10(2), Χάμον 4, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 19(3), Συμεωνίδου 2, Καραλίδου Β., Καρακώστα 6, Θεοδωρίδου, Χαλκίδου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Η Ελεάννα Χριστινάκη στην Σκίο των Δικαιουλάκου – Πρέκα

Αυτήν την ευχάριστη για την διεθνή παίκτρια είδηση ανακοίνωσε η Φαμίλα Σκίο, καθώς οι δύο …