Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της τελευταίας στροφής

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της τελευταίας στροφής

Α2 Γυναικών

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους έπεσε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – 18η αγωνιστική
Άμιλλα 2000-Πανιώνιος 64-75
Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 47-93
Άρις Καλαμάτας-Ατρόμητος 68-51
Αιγέας Χίου-Εύνικος 43-76
Φοίνικας Πειραιά-Δανάοι Άργους (Αναβολή)
*Εκκρεμεί ο αγώνας Δαναοί Αργους – Θησέας Παναγιούδας (17η Αγωνιστική), Φοίνικας Πειραιά-Δανάοι Άργους (18η Αγωνιστική)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου – Εύνικος 43-76
Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης
Δεκάλεπτα: 10-24, 17-51, 29-63, 43-76
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κοτσία 2, Δάνδουλα 16(1), Μπόγη 2, Γιαμαλίδου 6, Καλαφάτη, Ατσαβέ, Μπατή, Παφύλα, Πάτζη, Κοματσιούλη 7(1), Καλουτά, Σβορώνου 10.
Εύνικος (Βελτίστας –Βάνας): Καραγιαννη 13, Εμμανουηλίδου 4, Ράδη 2, Καίσαρη 4, Μετάι, Ναυροζίδου 5, Ισκιόγλου 4, Πατεράκη 18, Μίχου 10, Παπαδοπούλου 10(2), Βούλγαρη 4, Κεσσέ 2.

Αρις Καλαμάτας – Ατρόμητος Πειραιά 68-51
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Κουτσοδήμος, 68-51
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Χρονοπούλου, Παπαδημητρίου 21(3), Μπάκου 4, Κουτέλα 11, Κυριακοπούλου, Παπαδάκη 3(1), Μπούζα 2, Χονδρουδάκη 18(4), Σούτα, Παπαδοπούλου 7(1), Μπρέζεράκου, Αντωνοπούλου 4.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Ρούτση 4, Καλογεροπούλου 2, Γιαννικάκη 11(2), Μάλαμα 15(2), Ιφτι 2, Καραπατάκη, Σδρένια 2, Μπαρμπαλιά 12, Σιώτου 1.

2ος Όμιλος – 23η αγωνιστική
Ιπποκράτης Κω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 41-70
Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 55-49
Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Μελισσίων 72-41
Αθηναϊκός- ΑΕ Σαντορίνης 60-42
ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-63
*Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Σαντορίνης – ΑΕΚ Περιστερίου (21η Αγωνιστική, 13/4)

3ος Όμιλος – 18η αγωνιστική
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. 70-53
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Εκπ. Φρυγανιώτη 44-49
Αργοναύτες Αγρινίου-Λασσάνης Κοζάνης 45-58
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας, Ολύμπια Λάρισας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 70-53
Διαιτητές: Δολγύρας – Μπουγλός Π.
Δεκάλεπτα: 23-14, 47-29, 58-37, 70-53
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή 6, Τελίδου 26 (4), Κιολέογλου Ν. 18 (3), Μάντζου, Καρανικόλα 2, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 8 (2), Παπανικολάου, Ζαρκανέλα, Γκρίτζαλη 6 (1), Μάντη.
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου 8, Μακαρώνη, Γράψα 4, Αξιλιθιώτη, Σουλτάνη 7 (1), Πουρπουτίδου, Αρτεμισίου 4, Τζίκου 6, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 6, Νάστου 16 (1).

Αργοναύτες Αγρινίου-Λασσάνης Κοζάνης 45-58
Διαιτητές: Λάμπος-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 12-8, 23-23, 32-41, 45-58
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη 2, Μαρίνη, Πιστιόλα 7(1), Τασούλη 14(1), Μαρούντα 6(1), Στεργίου 15(1), Ζαχείλα, Παπαθανάση, Καραγιάννη, Γαλαζούλα 1, Κοντογιάννη, Σύρρου.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος-Κωτούλα): Λαβαντσιώτη Δ. 4, Κοτζαϊτση 16(2), Χωλοπούλου 10(1), Γεωργοπούλου 3(1), Μεντεσίδου 8, Καραμούζα 2, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη Α., Παπαδοπούλου 2, Κρανιώτη 13.

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 44-49
Διαιτητές: Μπούγλος Ι.-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 9-14, 24-28, 35-36, 44-49
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 6(1), Κρανιωτάκη 26(6), Πισιάνη, Σαρβάνη 5, Βλαδίκα 5(1), Γκανάτσιου 2.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Γράψα 7(1), Παπαδοπούλου 6, Παπαρδέλα 8, Δαδαλή, Στεργίου 24(2), Τσαλή 4.

4ος Όμιλος – 22η αγωνιστική
Άρης Θ.-Πανόραμα 85-56
Απόλλων Καλ.-Πανσερραϊκός 68-46
Πυλαία-Παναθλητικός 55-69
Πάνθηρες Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης 64-47
Ρεπό: Ιερισσός, Ηρακλής
Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-ΑΣ Πανόραμα 85-56
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Βλ.
Δεκάλεπτα: 23-9, 45-24, 59-43, 85-56
Αρης (Συρόπουλος): (Συρόπουλος): Τζημορώτα 22(1), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 23(4), Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 7, Δροσούνη 4, Βλάχου 4, Νταουντάκη 4, Μιχαηλίδου 17, Ανδρονίκου.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση – Καραμανώλης): Χατζηθεοδώρου 1, Κονδύλη, Πάππα, Ριτζαλέου 5(1), Καλογρίδου 16(1), Βατσιτσίδου 5(1), Νικολαίδου 4, Κανέλογλου, Ιωαννίδου 2, Κουλαρτσά 7, Βασλαματζή 14(1), Ψαρέλη-Νικολή 2.

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός Συκεών 55-69
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 12-19, 26-37, 37-47, 55-69
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 13(3), Κωστανάκη 8, Διαμαντίδου 6, Κοντογιάννη 7, Μαργέτη Μ., Κουράτορα 14(3), Κλιματσάκη 7.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μυγδαλιά 23, Παντώτη, Κουφογιάννη 10, Παπαδοπούλου, Τράντα, Σαράντη, Τζήμου 4, Καραμπατζάκη 17, Ντολοπούλου, Σύρπα 10, Σταμπή 3(1), Αντωνίου Ι. 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 68-46
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 22-6, 37-19, 49-34, 68-46
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Τσιμτσώνη, Μαραβέγια 2, Δημητροπούλου 6(2), Μοδέα 6, Σένκα 14(4), Διαμαντοπούλου 2, Δαιμονάκου 2, Τσαπόγα 4, Μιχαηλίδου 19(3), Γιαννακάκη, Παππά 2, Γιαντζακλίδου 11.
Πανσερραϊκός (Ιωαννίδης): Βάννα 5(1), Τσάντα 6(2), Μπακιρτζίδου 18, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 6(1), Σιάκα, Γκέγκα 2, Μαμούδη 1, Ρούλη 2.

Πάνθηρες Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης 64-47
Διαιτητές: Φίλιος-Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 20-9, 33-25, 45-41, 64-47
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Μουταφίδου 3, Παναγιωτίδου 2, Σπανίδου 2, Γαϊτάνη 18(3), Κελεμένη 13(1), Φραγκάκη, Δημητρακούδη 5(1), Συροπούλου, Κεσεσίδου 3, Γιαχολάρι 11(3), Αργυρού 7(1), Τασελαρίδου.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6(1), Μπουτσούκη 10(2), Χάμον 4, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 19(3), Συμεωνίδου 2, Καραλίδου Β., Καρακώστα 6, Θεοδωρίδου, Χαλκίδου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Α1 γυναικών: Αλλαγή ημέρας στον τέταρτο τελικό

Την Πέμπτη και όχι την Τετάρτη θα διεξαχθεί ο τέταρτος τελικός της Α1 γυναικών. Ο Παναθηνα…