Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (Βορράς – 18η αγ.): Θρίαμβος για την Σταυρούπολη

Γ’ Εθνική (Βορράς – 18η αγ.): Θρίαμβος για την Σταυρούπολη

Η Σταυρούπολη έκλεισε τη σεζόν με σπουδαία νίκη επί της Ασπίδας με 90-73, καθώς έγινε η τρίτη ομάδα του Βορρά, που σηκώνει την κούπα,

Τα αποτελέσματα:

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αγριάς 74-67
Αναγέννηση Λαμίας-Αχέρων Καναλακίου 80-68
ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αλμυρού 76-79
Σπάρτακος Ιωαννίνων-Νίκαια Λάρισας 101-59 (9/4)
Αμπελώνας-ΓΕ Αγρινίου 81-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ-ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 81-74
Διαιτητές: Γιαννούλης-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-19, 36-31, 63-49, 81-74
Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Γιώτης 11(1), Τσιούλκας 19(1), Παλάσκας 2, Κοτσώνας 4, Βλησσαρούλης, Γκιουλέκας 31(3), Αποστολάκης 4, Καράτζιος 2, Γαζέτας 2, Πεκούσης, Μπιζιάκης, Μπεχλιβάνος 6.
ΓΕ Αγρινίου (Σταυροθανάσης): Τασόπουλος 10(1), Σταμούλης 21(3), Μακρής 3(1), Παπαθανασόπουλος Δ. 9, Γαλαγάλας 4, Δάρλας 4, Νάκος 3(1), Παπαθανασόπουλος Γ. 20(4)

ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ-ΓΣ ΑΓΡΙΑΣ 74-67
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 24-16, 37-39, 53-56, 74-67
ΓΣ Σοφάδων (Παππάς-Ρίζος): Κυριακόπουλος 4, Παπαιωάννου 15, Σιαμέτης 2, Ζωιτσάκος Τ. , Αναγνωστόπουλος 10, Μουταρέλος 2, Ντασιώτης, Δίκαρος 3, Μοσόρας 24(1) , Δαουλάρης 14(3), Σακελλαρίου, Χατζής .
Γ.Σ. Αγριάς (Γκουγκουτούδης-Στρατίτης): Κουρατίδης , Καραμανλής 23(2), Σταυροθεόδωρος 11, Διγενής 6, Κοϊτσάνος 7(2), Ζαμπέτης 2, Ρόσσιος, Αμπάρης, Σκαμαγκάς 5(1), Χαρχαρής 6

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ-ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 76-79
Διαιτητές: Ανασταιάδης Β.-Κωνής
Δεκάλεπτα: 15-21, 29-38, 54-57, 76-79
ΑΟ Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 25(4), Γκαντιάς 11(1), Τσιτσάνης, Αργύρης 15(4), Αγαπίου, Μαρτζέλης 11(1), Μπέφας, Τζιαννής 14(1), Αθανασόπουλος, Φέτσης, Τίγκας, Μπαρμπούτης.
ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 14(2), Μυλωνάς 5(1), Μαμούρας 4, Παπούλιας 15(2), Καρπέτης, Πολίτης 33(4), Μασούρας, Χασιώτης, Γώγουλας, Τσαβές, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 3(1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 80-68
Διαιτητές: Χουγιάζος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 18-18, 46-33, 63-49, 80-68
Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 23(3), Αντωνόπουλος 6(2), Κουμπούρας 10, Μεϊντάνης, Αθανασόπουλος, Αγγελόπουλος, Πελεκούδας 22, Χαντζόπουλος 9(3), Καλλίλας 6.
Αχέρων Καναλακίου (Τζομάκας): Ματσάγγας 16(4), Οικονομίδης, Σταύρου 2, Ροντογιάννης 15(2), Κακιούζης 20(4), Πάνου 15(1).

Βαθμολογία (ΤΕΛΙΚΗ):

1) Σπάρτακος Ιωαννίνων 35 (17-1)
————————————————–
2) ΓΣ Αλμυρού 33 (15-3)
3) ΓΣ Σοφάδων 32 (14-4)
4) ΑΟ Τρίκαλα 31 (13-5)
5) Αμπελώνας 27 (9-9)
6) Αχέρων Καναλακίου 24 (6-12)
7) ΓΣ Αγριάς 24 (6-12)
8) Νίκαια Λάρισας 22 (4-14)
————————————————–
9) Αναγέννηση Λαμίας 22 (4-12)
10) ΓΕ Αγρινίου 20 (2-16)

5ος όμιλος

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Βέροιας-Ανατόλια 70-76 (64-64 κ.α.)
Καστοριά-Ίκαροι Γιαννιτσών 82-68
Ναύαρχος Βότσης-Αριδαία 85-92
Γαλάζιοι-Αριστοτέλης Φλώρινας 60-68
ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας (13/4)

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 85-92
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Ράπτης
Δεκάλεπτα: 17-24, 46-42, 59-67, 85-92
Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 1, Παπαδόπουλος 11(3), Καραγιαννάκης 10, Δεμερτζής 15(1), Σιώπης 17(3), Καναράς 4, Αγριόπουλος 2, Καρανώτας 1, Γιαννακίδης 24(6)
ΦΟ Αριδαίας (Ροδάς): Γιώρτσιος 21(6), Θωμαΐδης 16, Πυδαράκης 4, Γκαβέζος 19(4), Αμπάρης 5(1), Καραμπέκης 15, Μπακιρτζής 12.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 82-68
Διαιτητές: Ντίγκο-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 21-20, 42-35, 63-48, 82-68
ΑΣ Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 28(1), Μπέγας, Κωστάρας 2,  Παπαμαργαρίτης 18(4), Βλάχος 5(1), Τερσενίδης 6, Μονοβασίλης 2, Καλαϊτζίδης 12, Ξάνθης, Παντελίδης 2, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρίου 7(1).
Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Καραχισαρίδης 2, Σπόντης 3, Μαρκίδης 6, Σανκαρέ 11, Παουλεάνου 12(1), Ελευθεριάδης 3, Σαμαράς 15(5), Οκλαλιώτης 3(1), Χαριστός 3, Παπαδόπουλος 10(1).

ΓΑΛΑΖΙΟΙ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 60-68
Διαιτητές: Χάνος-Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 8-17, 23-36, 37-57, 60-68
Γαλάζιοι (Παπαδούλης-Τσίμπος): Γιανναράς 13(3), Μεσκούρης 2, Σαχμπατιάν 14, Μούτσιος 13(2), Παγώνης, Καμπούρης 2, Μίχος, Μπελτές, Αϊμέκε, Τζίμας, Μπάρδας 16(1).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Κέκελης-Παπαδόπουλος): Καραποστόλου 23(4), Τσιόγκας Η. 13,  Τσίρμπας 2, Παπαδόπουλος Σ. 6, Τασιούδης 13, Κωστούλας 6, Κίρτσος 3, Παπαδόπουλος Δ., Δούκας, Ματούλας 2, Ντρίζα Ε., Ντρίζα Τ.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 70-76 (64-64 κ.α.)
Διαιτητές: Ντόγκας-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 16-19, 38-37, 50-52, 64-64, 70-76 (παρ.)
ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Κόγκας, Μέλλιος 16(1), Ντουλαβέρης 2, Κοτζαμπάσης, Κασαμπαλής 11, Ζαννος 3(1), Τριχόπουλος 8(2), Κοχλιαρίδης 13(3), Χαραλαμπίδης 17(3).
Ανατόλια (Τασούδης): Τζουβάρας 6, Κογκαλίδης 6, Ιατρίδης 15, Χρυσανθάκης, Βελισαρίου 16(4), Μακαντάσης, Ντολόπουλος 11(2), Καρανώτας 13.

Βαθμολογία (ΤΕΛΙΚΗ):

1) ΔΕΚΑ 33 (16-1)*
————————————————–
2) Ναύαρχος Βότσης 31 (13-5)
3) ΑΣ Καστοριάς 29 (11-7)
4) Αριστοτέλης Φλώρινας 29 (11-7)
5) ΦΟ Αριδαίας 27 (9-9)
6) Ανατόλια  26 (8-10)
7) Αετοί Βέροιας 25 (8-9)*
8) ΑΟΚ Βέροιας 25 (7-11)
————————————————–
9) Γαλάζιοι 21 (3-15)
10) Ικαροι Γιαννιτσών 21 (3-15)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

6ος όμιλος

Τα αποτελέσματα:

ΚΑΟΔ-Αρίων Ξάνθης 88-62
Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη 73-90
ΒΑΟ-Ελπίδα Αμπελοκήπων 74-90
Απόλλων Καλαμαριάς-Ιωνικός Ιωνίας 59-79
Ζέφυρος-Γαλάτιστα 52-75

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟ-ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 74-90
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 12-25, 29-50, 57-69, 74-90
ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου): Ταζόπουλος Κ. 20(3), Βούκα 8, Παντολέων, Γαλατσόπουλος 13(3), Μαγής 12, Ζαχαρίας 5, Εξίογλου 8, Νάκος, Παπαποστόλου 3(1), Νάκου 1, Καλαϊτζίδης 4.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κασαπίδης): Ριζόπουλος 2, Στεάι 2, Μαλακόπουλος 5(1), Μανδράς 7, Τζιβεριώτης 7(1), Δημητρόπουλος 10(2), Καραγιώργος 11(1), Τραπεζάνογλου 16, Μουρατίδης 20(4), Τερζίδης 8, Κουτούλας, Ντίτσιος 2.

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ 52-75
Διαιτητές: Καραβάς-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 22-19, 31-38, 42-57, 52-75
Ζέφυρος (Δεμερτζής): Γκοτζαμανίδης 15(1), Ζόγκου, Σιόβας 3, Κώνστας 5(1), Ζάγκας 5(1), Τσέφος, Φαρμάκης 17(3), Τσάμογλου 7, Τσιούπλης, Μακρής, Στρατίδης. 
ΑΟ Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξίδης 10, Πομάκης 6(2), Κουλαξής, Καζλάρης, Δέτσικας 6, Σπουργίτης 10, Μυλωνάς 3, Αμπατζίδης 19(1), Νουκάρης 21(3).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 59-79
Διαιτητές:  Πράττος-Παπαθανασίου Κ.
Δεκάλεπτα: 15-20, 22-38, 34-65, 59-79
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Γκαντίδης Θ. 12(3), Σμυρλής 2, Μπαγκντασαριάν 1, Πολυμένης 11, Δήμου, Λαγός 20(2), Μπακογλίδης 2,   Παπαδόπουλος, Πανούδης 4, Κουρκουράτος 2, Βουτσινάς, Γκαντίδης Μ. 5.      
Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 3(1), Παππάς 1, Αγγελόπουλος 10(2), Ματενίδης 6, Λόγυρος 13(3), Κοτζακιουλάφης 3, Σκουλαριώτης 12(2), Βαϊράμης 3(1), Περιστεράκης 14(1), Ζωγράφος 9, Φασούλας, Αντωνιάδης 5(1).

ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 88-62
Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 30-16, 51-37, 73-46, 88-62
ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 8(2), Σιταρίδης 4, Στυλίδης 9(1), Γαϊτανίδης 10(2), Σιρλαντζής, Μελιάδης 2, Κουμλέλης 19(2), Μπόζης 21(3), Χαρισμίδης 13(2), Μπέσσας, Βασιλείου 2.
Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Γρούδος 21(1), Θεοδωρίδης 6, Χριστοφορίδης 9(1), Σαβουλίδης 2, Καρανικολίδης 9(1), Τσίτσος 2, Πενλίδης, Μπουτσακτσή 4, Ζαμπάκης 9(2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 73-90
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-16, 27-42, 51-63, 73-90
Ασπίδα Ξάνθης (Κασαρτζίδης): Στεργίου 9, Παπαδάκης 7, Στουρνάρας 11(1), Λυμπεράκης, Σαλεπτσής, Παπανικολάου, Σανούδος 3(1), Παυλάκης 11(1), Κουτσογιάννης 16(1), Μπουραζάνης 6, Ρούμογλου 7, Καρανικολίδης 3(1).  
Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Μυστιλιάδης): Μάρκου 8, Καδής 3(1), Καζάνης, Φωτιάδης 3(1), Καρακαλίδης, Τσιμπής 5(1), Χατζημιχαηλίδης 10(2), Κακαρούδης 15(2), Κουντουρατζόγλου 9(1), Ταμπάρης, Δημαλής 2, Δασκαλόπουλος 35.

Βαθμολογία (ΤΕΛΙΚΗ):

1) Σταυρούπολη 34 (16-2)
————————————————–
2) Ιωνικός Ιωνίας 33 (15-3)
3) ΚΑΟ Δράμας 32 (14-4)
4) Αρίων Ξάνθης 28 (10-8)
5) Ασπίδα Ξάνθης 28 (10-8)
6) Ελπίδα Αμπελοκήπων 26 (8-10)
7) ΑΟ Γαλάτιστας 26 (8-10)
8) Απόλλων Καλαμαριάς 24 (6-12)
————————————————–
9) ΒΑΟ 21 (3-15)
10) Ζέφυρος 18 (0-18)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

ΕΟΚ: Όπως παλιά, «όλοι οι καλοί χωράνε»

Όλα καλά κι όλα ωραία. Στην ΕΟΚ άλλαξε (εδώ και καιρό) η ηγεσία, όμως οι… παραδόσεις καλά …