Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε 88 – 67: «Σαν να ήταν προπόνηση»

Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε 88 – 67: «Σαν να ήταν προπόνηση»

mirotic e1648245190715 jpg

Η Μπαρτσελόνα υποδέχτηκε την Φενερμπαχτσε για την 32η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικέβιτσιους πήρε τη νίκη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα με την διαφορά στους +21, 88 – 67.

Η εικόνα του αγώνα

Η Ισπανική ομάδα μπήκε πολύ δυναμικά στην αναμέτρηση σημειώνοντας το σημειώνοντας στα πρώτα 4΄το 16 – 5.  Η Μπαρτσελόνα δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα στην πορεία (25 – 16). Την ώρα που η Φενέρ πήρε τα πάνω της (25 – 19) η ομάδα του Σαρούνας Γιασικέβιτσιους έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 25 -21.

Το 2ο δεκάλεπτο θα μπορούσαμε να πούμε πως ήταν μια αντιγραφή του 1ου (40 – 27). Η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς δεν μπορούσε να ξεφύγει 40 – 34. Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο με +8 , 42 – 34.

Ο Ντάντε Έξουμ και ο Νίκολα Μίροτιτς έκανα ότι ήθελαν στο παρκέ (58 – 36). Οι φιλοξενούμενοι στο 7′ άρχισε να μειώνει (64 – 49). Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικέβιτσιους επικράτησε και στην 3η περίοδο με 70 – 49.

Η αναμέτρηση είχε πάρει κλίση (79 – 53).  Η διαφορά έφτασε στα ύψη (88 – 65). Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικέβιτσιους πήρε τη νίκη με 88 – 67.

Τα δεκάλεπτα: 25 – 21, 42 – 34, 70 – 49, 88 – 67

National League 1: Αλλαγή ημέρας για το Πρωτέας Βούλας – Τα Φανάρια

Αλλαγή στο Πρωτέας Βούλας – Τα Φανάρια λόγω καιρικών συνθηκών. Η απαγόρευση απόπλου …