Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Παραμένει πρώτος παρά την ήττα ο Σπάρτακος

Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Παραμένει πρώτος παρά την ήττα ο Σπάρτακος

Γ' Εθνικής Σπάρτακος

Ο Σπάρτακος Ιωαννίων υπέστη την πρώτη του ήττα στην επικίνδυνη όπως αποδείχθηκε στα Τρίκαλα. Παρόλα αυτά παραμένει στην πρώτη θέση του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

4ος  Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αμπελώνας-ΓΣ Αγριάς 66-68

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Σοφάδων 74-79 (12/3)

ΑΟ Τρίκαλα-Σπάρτακος Ιωαννίνων 67-63 (12/3)

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας 56-60

ΓΣ Αλμυρού-ΓΕ Αγρινίου 92-78

Αναλυτικά οι αγώνες

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας 56-60

Δεκάλεπτα: 19-7, 29-21, 42-43, 56-60

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Λογοθέτης

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 4(1), Μπάρης, Τατσής, Κασκάνης 15(3), Πάντας, Σταύρου, Κακιούζης 14(2), Χρήστου 8, Βασιλείου, Δάσκαλος 7, Πάνου 8(2).

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 3(1),  Νταφός, Κουραμάς, Τουρναβίτης 3(1), Πασχάλης 16(2), Μπλιάντζας 10(1), Φιλιππόπουλος 28.

Αμπελώνας-ΓΣ Αγριάς 66-68

Δεκάλεπτα: 23-18, 34-39, 50-52, 66-68

Διαιτητές: Καντερές, Αθανασιάδης Βλ.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Γιώτης 2, Μπιζιάκης, Καραγιάννης 7(1), Κοτσώνας 8, Τσιούλκας 27(1), Βλησσαρούλης, Γκιουλέκας 20(3), Αποστολάκης, Παλάσκας, Καράτζιος 2. Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Χαρχαρής 7, Ρόσσιος,  Αμπάρης 4, Κοψιαλής, Σακκάς 7(1), Καραμανλής 8, Διγενής 19(5), Κοϊτσάνος 8, Ζαμπέτης 10(2), Σταυροθεόδωρος 5.

ΓΣ Αλμυρού-ΓΕ Αγρινίου 92-78

Δεκάλεπτα: 28-16, 52-30, 72-55, 92-78

Διαιτητές: Σταμπουλής, Γιατρόπουλος

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 15(1), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 11(1), Παπούλιας 10,  Καρπέτης, Πολίτης 29(3), Μασούρας, Χασιώτης, Γώγουλας 4, Τσαβές 4, Τάσσος 7(1), Βαλαμούτης 10(2). Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Πολύζος, Σταμουλάκης 8, Τασόπουλος 31(4), Γαλαγάλας 4, Σταμούλης 18(3), Παρθένης 2, Μακρής 2, Δάρλας 9(1), Γιαννόπουλος, Παπαθανασόπουλος 4.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 27 (13-1)

2. ΓΣ Αλμυρού 25 (11-3)

3. ΑΟ Τρίκαλα 25 (11-3)

4. ΓΣ Σοφάδων  25 (11-3)

5. Αμπελώνας 21 (7-7)

6. ΓΣ Αγριάς 18 (5-8)

7. Αχέρων Καναλακίου 17 (4-9)

8. Αναγέννηση Λαμίας 17 (3-11)

9. Νίκαια Λάρισας  16 (2-12)

10. ΓΕ Αγρινίου 16 (2-12)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)

ΓΕ Αγρινίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων

ΓΣ Σοφάδων-ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Αγριάς-Αναγέννηση Λαμίας

Νίκαια Λάρισας-Αμπελώνας

ΓΣ Αλμυρού-Αχέρων Καναλακίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις του Σαββατοκύριακου (10-11/12)

Η αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο (10-11/12) παραμένει στον «αέρα», καθώς οι κριτές εμμ…