Κεντρική Ψαγμένα Φενέρμπαχτσε – Άλμπα Βερολίνου 57 – 66: »Πάρτι» στην Κωνσταντινούπολη

Φενέρμπαχτσε – Άλμπα Βερολίνου 57 – 66: »Πάρτι» στην Κωνσταντινούπολη

fener e1648582987954 jpg

Η Φενερμπαχτσε υποδείχτηκε την Άλμπα Βερολίνου σε εξ αναβολής αναμέτρηση για 21η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Η ομάδα του Ισραέλ Γκονζάλες πήρε μια εύκολη νίκη με 57 – 66

Ο Αγώνας:

Η Φενέρμπαχτσε άνοιξε την αναμέτρηση σημειώνοντας επτά σερί πόντους (7-0). Οι φιλοξενούμενοι που άργησαν να φανούν στο παιχνίδι, άρχισαν να μειώνουν (14 – 7). Η ομάδα του ΣάσαΤζόρτζεβιτς έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 19 – 16.

Στην 2η περίοδο η ομάδα του Ισραέλ Γκονζάλες, έπαιξε με άλλη ενέργεια.. (19 – 19). Κατάφερε να πάρει το προβάδισμα (25 – 37) και να λήξει το ημίχρονο με +10 (27 – 37).

Το 3ο δεκάλεπτο θα μπορούσαμε να πούμε πως ήταν μια αντιγραφή της 2ης (29 – 37). Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους +13 (31 – 44).  Η Γερμανική ομάδα επικράτησε και στην 3η περίοδο με +10 (38 – 48).

Τελική ευθεία..

Στην 4η περίοδο οι γηπεδούχοι πάτησαν «το πόδι στο γκάζι» και άρχισαν να μειώνουν (50 – 54).Η Γερμανοί συνέχιζαν να πιέζουν φτάνοντας τη διαφορά +11 (52 – 63) Τη νίκη πήρε Άλμπα Βερολίνου με 57 – 66.

Τα δεκάλεπτα: 19  16, 27 – 37, 38 – 48, 57 – 66

Περισσότερα σε Ψαγμένα

Λαρεντζάκης: «Η φιλοσοφία του Μπαρτζώκα στηρίζεται στις σχέσεις μεταξύ συμπαικτών»

Στην φιλοσοφία του Μπαρτζώκα, αναφέρθηκε ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης. Ο Ολυμπιακός αντιμετωπί…