Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών -19η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών -19η αγωνιστική

Πανελλήνιο

Δυσκολεύτηκε ο Ρέντης αλλά πήρε τη νίκη απέναντι στην Προοδευτική στην 19η αγωνιστική της Β’ ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά:

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 27/3/22

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 71-89
Διαιτητές : Κηπώσης, Αυγουστόγλου,Κατσαμπίρης
Δεκάλεπτα : 16-26,40-44,47-76,71-89
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. ΜΟΣΧ.  (Λαμπαδάριος ) :Συριανός 22(2), Ευσταθίου 12(2),Κικής 7(1),Δεβεζόγλου 5,Ντάσκας 4, Κουταλιάς 7, Σχορτσιανίτης 14, Τριαντάφυλλου , Κατσαβέλας , Οθείτης
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  (Κανδύλης – Τιτάκης ): Τζιβελέκας 3(1), Τσιριγώτης 16,Κρητικός , Θωμάς 9, Παγίδας 9, Πρινέας 10, Γιανδήμας 17(2), Μπγιάλας , Μουρατίδης , Νέζης 25(2), Λουρίδας

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ 73-78
Διαιτητές : Παπαφωτίου Ιωάννου Στραγαλινός
Δεκάλεπτα: 11-27, 34-35, 52-58, 73-78
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τερκεσίδης, Τριανταφύλλης): Παπουτσής 22(5) Κανούρης 2,Παππάς 3(1), Διαμαντής 3(1), Πολύζος 6, Αγγελόπουλος  14(1), Μπακλαβάς 13(3), Κουτσιαύτης Α. ,  Καλιάκης 8 , Δημητρίου 2
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  (Γκονουλλού -Κλάδης):Κλάδης 21(3), Μωραίτης , Χρήστου, Μπαλντούκας 13(1), Κάππος 18, Δήμος,  Μηνάς 14(1),Γιαννόπουλος , Βεντούρης, Γεωργάκης 12(1)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 71-76
Διαιτητές : Κιουλάφας-Αντωνέλλου- Βαϊτσης.
Δεκάλεπτα : 23-14, 35-44, 48-59, 71-76
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος-Γεωργάκης) : Λύτρας 9(1), Καρελάς 2, Τζιώτης 17(4), Κοθράς 13, Μοδάκης 15(3), Γιαννακόπουλος 5(1), Κουτσογιάννης, Μαρίνης 6 , Δογρανλής, Τζίτζης 2, Μπότσος, Στεφανής 2.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Αντωνουσάκης): Βλαχάκης 17 (4), Μπακάλης 5, Ρενιέρης 14(1), Δαλμυράς 15(1), Γεράνιος 2, Αναστόπουλος 3(1) , Αντιπάτης 13(1) , Σαπουντζάκης, Ορφανίδης 4, Καζάζης Α. 3, Καζάζης Π.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ 60-48
Διαιτητές : Τζίμης, Γερουλάνος, Αυγερινός
Δεκάλεπτα : 15-17, 36-20, 46-37, 60-48
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Στεφανίδης): Τάγκαλος 3(1), Γιοβάς 3(1), Λούκος 5(1), Τσικιρίδης 7, Μαραγκόπουλος 11(1), Θεοχάρης 10, Γιαννακόπουλος 6(1), Οικονόμου, Πεταλάς, Πελεκάνος, Βουρδέλης 2, Μυλωνάκης 10
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας, Κουκιάς): Σωτηρόπουλος 10(2), Τσεμπελής, Παπαγιαννακόπουλος 9, Τσαπρούνης 12(2), Στουραϊτης 2, Δογρανλής 6, Κωνσταντόπουλος 2, Σκουλούδης, Ιορδανίδης 7, Τριανταφύλλου, Αζαριάδης

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΡΕΠΟ

ΒΑΡΗ –ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 78-71
Διαιτητές : Γαρίνη, Μέλης , Μακρής
Δεκάλεπτα : 24-19, 45-38, 64-58, 78-71
ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου, Ριζούλης) Βαρδάλος 4, Παπαματθαίου 7, Αγαλιώτης 1, Παπαθέος 3, Μακρυγιάννης, Χασάπης 27(5), Βαρβαρίγος 6(1), Βουγιουκλάκης, Υφαντόπουλος 30(5)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ(Σολωμός, Παλιεράκης) :Κανέλλης 2, Γαλετάκης 2, Γαβρίλης 18(2), Μωραίτης 11, Κραββαρίτης 13(1), Καλάβριας 3(1), Μπουρσούκης 18(3), Μουρκόγιαννης 4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΕ ΡΕΝΤΗ 32 18 14 4 1213 1158

2 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜ 31 17 14 3 1119          862

3 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 30 18 12 6 1215 1180

———————————————————————————————————

4 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ.           29 18 11 7 1217 1184

5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡ.- ΜΟΣΧ 27 18 9 9 1279 1256

6 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ 27 18 9 9 1198 1244

7 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  26 17 9 8 1100 1092

8 ΑΟ ΒΑΡΗΣ             25 17 8 9 1215 1194

9 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 24 16 8 8 972           969

10 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23 18 5 13 1271 1332

———————————————————————————————————-

11 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 23 17 6 11 1094 1143

12 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 21 17 4 13 1067 1195

13 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 21 17 4 13 959          1110

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

24/03/22 21.30 ΚΛ ΝΕΟ ΡΕΝΤΗ ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

24/03/22 21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

24/03/22 21.30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY

24/03/22 21.15 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ  -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ

24/03/22 19.45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»

24/03/22 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΡΕΠΟ

24/03/22 22.00 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών – 29η αγωνιστική

Στην τελευταία αγωνιστική της Α’ ανδρών ΕΣΚΑΝΑ θα ξεκαθαρίσει η δεύτερη θέση στον βα…