Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών – 18η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών – 18η αγωνιστική

Β' ΕΣΚΑΝΑ

Η 18η αγωνιστική της Β’ ανδρών στην ΕΣΚΑΝΑ, με τους πρωτοπόρους να έχουν εύκολο έργο.

Αναλυτικά:

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 48-64
Διαιτητές : Πέππας Γ., Πέππας Δ., Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 07-09, 19-29, 28-50, 48-64
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μπαράκος): Σαλιμίδης 6, Βελισσαράκος 2, Δασκαλούδης 8, Μωραίτης 1, Καρτζόγλου 18(1) , Ρουσσόπουλος 4, Παπαδόπουλος , Μηλιανός 2, Γραμματικός 10, Τσιγκούνης 3(1)
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης, Στεφανίδης): Τάγκαλος , Γιοβάς 7(1) , Λούκλος 3(1) , Τσακιρίδης 8(2) , Μαραγκόπουλος 8, Θεοχάρης 10, Γιαννακόπουλος 4, Οικονόμου 2, Πελεκάνος 5(1) , Βουρδέλης 12(2) , Μυλωνάκης 6

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 54-62
Διαιτητές : Πηλοίδης, Γεωργόπουλος ,Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-22, 25-32, 45-48, 54-62
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ(Τσίμπας-Κουκιάς):Ιορδανίδης 1,Τσαπρούνης 24(2),Τσεμπελής  6(1),Σωτηρόπουλος 13(2),Παπαγιαννακόπουλος 2,Τριανταφύλλου 2, Αζαριάδης 2, Δόγρανλης 4, Στουραίτης, Χριστοδουλόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Σκουλούδης.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος-Γεωργάκης) : Κουτσογιάννης, Κατσούρης, Λύτρας7(1), Καρελάς, Τζιώτης 5(1), Κοθράς 6, Μοδάκης 25(6), Γιαννακόπουλος 4, Καρράς, Μαρίνης15(2) , Μπαλάν, Στεφανής.

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 83-69
Διαιτητές : Καραβίτης,Κονταράτος,Μπερέτσος.
Δεκάλεπτα : 30-18, 40-39, 52-53, 83-69.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Αντωνουσάκης):  Βλαχάκης 31(8) Δαλμυράς 5(1),Ρενιέρης 11(2), Μπακάλης 7, Γεράνιος 14(2), Σαπούντζακης, Αναστόπουλος , Αντιπάτης 10(2) , Σταθόπουλος, Ορφανίδης 5, ,Μπεκιάρης,Πετράκης.
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τερκεσίδης, Τριανταφύλλης): Παπουτσής 22(5) Κανούρης ,Παππάς 1, Διαμαντής 9(1), Κρανιάς 2, Πολύζος 8, Αγγελόπουλος 2, Μπακλαβάς 20(1), Κουτσιαύτης Α. ,  Καλιάκης 5 , Δημητρίου,Καρανικόλας.

ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ- ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 70-67
Διαιτητές : Γαρίνη,Τζίμης,Μιχαλοπούλου
Δεκάλεπτα: 23-22, 37-35, 53-47, 70-67
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  (Γκονουλλού -Κλάδης):Κλάδης 3(1).Μωραίτης 3(1), Χρήστου, Μπαλντούκας 5.Αλεξανδράκης 18(4), Κάππος 11(1), Δήμος, Αναγνωστόπουλος, Μηνάς 30(4), Μαλτέζος, Βεντούρης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. –ΜΟΣΧ. (Λαμπαδάριος):Συριανός 18(4),Σχορτσιανίτης 14(1), Ευσταθίου,  Κίκης, Δεβεζόγλου 12, Πιστιόλης ,Ντασκας, Δρόσος, Κατσαβέλας12(2) , Κουταλιάς 7(1), Τριαντάφυλλος 2

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 80-58
Διαιτητές : Μαυρέλης, Κιουλάφας , Παπαχρυσαθακόπουλος
Δεκάλεπτα : 27-14, 45-34, 56-49,80-58
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης – Τιτάκης ): Μουρατίδης, Λουρίδας Τσιριγώτης 14, Κρητικός ,Θωμάς  2, Παγίδας  24, Γιανδήμας 13, Μπγιάλας , Μισαηλίδης 3,Νέζης 11,Καπερώνης, Παναγόπουλος 13
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Ευαγγελίδης -Παππάς ): Μανιατόπουλος 22, Τερζιάν , Ρουμελιώτης , Άλλα, Εμμανουήλ 6, Βούλγαρης 10, Τσαλαπατάνης , Σωτηρόπουλος 13, Αλεξανδράκης 2, Κουκουλάς ,Χνάρης , Ζέρβας 5

ΡΕΠΟ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ

ΒΑΡΗ –ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  55-66
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Τζιμινίδης, Καψαρίδης
Δεκάλεπτα : 14-17, 31-32, 51-53, 56-66
ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου, Ριζούλης) Βαρδάλος 9(1), Παπαματθαίου 7, Αγαλιώτης, Μακρυγιάννης, Κατσιούλης, Χασάπης 12(2), Πρωτόπαπας 3, Βαρβαρίγος, Βουγιουκλάκης, Παπαθέος 2, Υφαντόπουλος 23(3), Δρίτσας
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ(Βλουτής, Ανδριώτης) Παπαδόπουλος 6, Ζεμπίλας, Γεωργάκης 2, Μαντάς 10, Αποστολάκης 7, Παπαγιαννόπουλος, Σκουμής 16(1), Πουλακίδας, Ευαγγέλου 25(2), Νικολάκης, Ροντογιάννης, Δασύρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1 ΑΕ ΡΕΝΤΗ 30 17 13 4 1137 1087
2 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜ. 29 16 13 3 1059 814
3 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 29 17 12 5 1142 1102

————————————————————————————————————–

4 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛ 28 17 11 6 1169 1124
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡ-ΜΟΣΧ 26 17 9 8 1208 1167
6 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ      25 16 9 7 1029 1016
7 ΑΙΞΩΝΗ   25 17 8 9 1120 1171
8 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 24 16 8 8 972          969
9 ΑΟ ΒΑΡΗΣ               23 16 7 9 1137 1123
10 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ  23 17 6 11 1094 1143

———————————————————————————————————–

11 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  21 17 4 13 959          1110
12 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  21 17 4 13 1182 1261
13 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  20 16 4 12 996          1117

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19Η)

17/03/22 21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
17/03/22 21.45 2ο ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
17/03/22 22.00 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ
17/03/22 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΕ ΡΕΝΤΗ
17/03/22 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Μ ΛΙΟΥΓΚΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ
ΡΕΠΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
17/03/22 22.00 ΚΛ ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Νίκος Πέττας: Αναζητά τον επόμενο σταθμό της καριέρας του

Τον επόμενο σταθμό της καριέρας του αναζητά ο Νίκος Πέττας. Ο πολύπειρος γκαρντ φόργουορντ…