Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών – 21η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών – 21η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ

Στην παράταση πήρε το ροζ φύλλο αγώνα ο πρωτοπόρος Φοίνικας στο πρωτάθλημα της Α’ Ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά:

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΤΑΤΑΥΛΑ 60-71
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Αυγερινός, Πηλοίδης
Δεκάλεπτα: 21-23, 30-41, 44-60, 60-71
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Αρβανίτης): Βαρδάκας, Γεωργίου 8, Βούτας 2, Μπότζος, Γκιουρτζίδης Σ., ¨Αμερσον 4, Παπαδημητρακόπουλος 16(2), Σέττος, Τσιούτσιας 12(1) , Παπαδάκης 5(1) , Τίλη 11(2), Σαβούρδος , Ρέτζο 2
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Ρουμ,ελιώτης): Λουλούδης 4, Βελιζιώτης 10(2) , Μπίρμπας 14, Λάβαρης 5(1), Φραγκούλης 2, Μακρυγιάννης , Μαγγανάς 2, Λιουδάκης 5(1) , Βαθρακοκοίλης 23(3), Γιαννόπουλος 4, Κόκκινος 2

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 94-86 (ΠΑΡ.) 84-84 ΚΑ. ΑΓ.
Διαιτητές : Τσαχάκης, Κιουλάφας, Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 21-23, 40-43, 55-65, 84-84 καν. αγ.), 94-86 παρατ.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά): Χωματάς 6. Σέττος 5(1), Πέττας 28(2), Κατσούρης 14(1), Παπαντωνίου 10, Κόγκας , Στέφος 17, Μουρίκης , Περσίδης 12, Τσουκαλάς 2, Πετρόπουλος , Σπανάκος
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα ): Γκολιάς , Γεωργακόπουλος 4, Καλατζής 20(2), Ραδίτσας 7, Γιαννακόδημος 3, Φρατζέτης , Δαμιανάκος 23(3), Κοκορόγιαννης 19, Ρένεσης 2

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 44-59
Διαιτητές : Γαρίνη, Κηπώσης , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 13-17. 20-34, 32-52, 44-59
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης): Μούστα 11, Καραγιάννης 9(1), Παπαζαφειρόπουλος 5, Κόντος, Γκιζέλης 7(1), Συρίγος 2, Γιουρσένας 2, Βλαχογιάννης 8(2)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κακαβάς ,Ξυπνητός ): Αφεντουλίδης, Κούκουρας 6(2), Βλάμης 4, Μπριασούλης 21(2), Μπούτος, Μαλτέζος 11, Γεωργιάδης 8, Παπαδόπουλος 3(1), Λουλούδης 4, Σακελλαράκης 2

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ 78-85
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Αντωνέλλου , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 22-15, 50-29, 62-55,78-85
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣ.(Μαυρογιάννης-Ρόκας): Σπανός 15(1), Παπασταματίου, Πατάτας 12(2) , Ηλιάδης 19(4), Πετρόγιαννος, Κοντούλης 3, Βαμβακίδης, Κατσογιάννης, Παπαδημητρίου 8 , Κεφαλάς, Αχείμαστος 4, Μόρφος 17(2)
ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ (Χλιαουτάκης, Γεωργακόπουλος) : Παρασκευόπουλος 4, Πρέκας 8, Γεωργιάδης 9, Γρύλλης 9(1) , Ιωάννου 17(5), Φιλίππου 10(1) , Τράμπαρης 13 , Μπαλογιάννης 3(1) , Γερμανάκος 3, Αντωνούσος 17(2), Παλλήκαρης, Δελής

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΕΠΟ

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 62-68
Διαιτητές : Καραβίτης, Μαυρέλης, Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 11-21, 25-40, 38-59, 62-68
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης ,Κεφαλίδης): Μανδάλογλου 3(1), Αρμανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 17, Τζελέπης , Μαραγκός Μ. , Καραγιαννίδης 4, Κυριαζίδης 2, Πεζιρκιανίδης 4, Ραλλάκης 14(2) , Χατζηκίδης 16(2)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Κεραμιδάς): Μπάλλας 9(3), Φωστέρης 12(3), Ακρίβος 1, Δούβος 22(3), Τζανικιάν 8(2), Ραυτόπουλος 4, Μαρόπουλος 12

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. 102-56
Διαιτητές: Κονταράτος, Τζίμης , Κασιμάτης.
Δεκαλεπτα:24-18, 50-33, 87-43, 102-56
ΑΟΝΑ(Πέρρος, Βουρλιάς): Τζιαμτζής 2, Κουτσολιάκος 22(4), Λούπασης, Ντόσκορης 14(4), Ντίντα 3(1), Ψυχογιός 8(2), Κυριακόπουλος 24(3), Στασινός, Καραχάλιος 3(1), Σεχάϊ 5(1), Λιλιμπάκης 1, Τσιώκος 20
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Στρατής, Κατσαρέας): Κοντόπουλος 10(1), Τσέλιος 9(1), Ρόκας 4, Πλουτέσκι 10(1), Στεφάνου 5, Μπούρας 9, Γαβαλάς, Κομματάς, Μπάτση 3(1), Κολλώσης, Καπέτσης 6

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ για υγειονομικούς λόγους

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 36 19 17 2 1430 1263

—————————————————————————————————————————–

2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35 20 15 5 1392 1280

3 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 32 18 14 4 1220 1019

4 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 31 18 13 5 1284 1161

5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 31 20 11 9 1452 1384

6 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 30 19 11 8 1361 1336

7 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 30 19 11 8 1320 1309

8 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 30 20 10 10 1275 1328

9 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 29 20 9 11 1455 1484

10 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 28 19 9 10 1297 1225

11 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 28 19 9 10 1389 1298

12 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 26 19 7 12 1308 1383

—————————————————————————————————————————-

13 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 25 20 5 15 1251 1367

14 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 22 20 2 18 1121 1444

15 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 22 20 2 18 1281 1555

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
28/03/2022 20.15 ΚΛ ΑΙΘΟΥΣΑ 6 ΣΕΦ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ
28/03/2022 20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
28/03/2022 21.00 ΚΛ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
28/03/2022 22.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
28/03/2022 21.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
28/03/2022 ΡΕΠΟ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ –
28/03/2022 19.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
28/03/2022 20.00 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Στην Α’ ανδρών ο Πήγασος, υποβιβάστηκε ο Πειραϊκός

Το εισιτήριο της ανόδου για την Α’ ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ πήρε ο Πήγασος Κορυδαλλού μετά …