Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών -20η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών -20η αγωνιστική

Α' Ανδρών

Με νίκη που τον φέρνει πιο κοντά στην άνοδο συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α’ ανδρών ΕΣΚΑΝΑ, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου.

Αναλυτικά:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 71-65
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Γαρίνη , Κιουλάφας
Δεκάλεπτα : 16-21, 33-36, 55-54, 71-65
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης  Ρίμπας): Μπάλλας 15(3), Φωστέρης 8(2) , Μουζάκης 8, Ακρίβος , Δούβος 19, Κουκουβάκης , Κοροπούλης , Πατηνιώτης , Χρήστου , Τζανικιάν 7(1) , Ραφτόπουλος 4, Μαρόπουλος 10(1)
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος , Κωστολιάς):  Σαννής , Σουληνάρης 3, Καψαρίδης 14(1) , Τζορμπατζίογλου 13(2) , Κασιμάτης 12, Δάνα 13(2) , Ρούσσος 4, Λιουδάκης 4(1) , Σαρλάνης 2

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 76-82
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Τζιμινίδης , Παπαχρυσανθακόπουλος
Δεκάλεπτα : 23-25, 38-54, 60-70 , 76-82
ΕΝ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Στρατής, Κατσαρέλιας): Κοντόπουλος 21(2) , Τσέλιος 6, Ρόκας 8(1), Πλουτέτσκι 16(2), Στεφάνου 17, Παπασπύρος, Μπούρας 4, Γαβαλάς , Μαργέτης 4
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης ):  Καράμπελας 16(2), Αρμανίδης 11(1) , Τριανταφυλλίδης 13, Καραγιαννίδης 4, Κυριαζίδης 10(3), Πεζιρκιανίδης 2, Ραλλάκης 4, Χατζηκίδης 20(3), Μαραγκός 2

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 89-62
Διαιτητές Αυγερινός , Κηπώσης, Ερμείδης.
Δεκάλεπτα : 26-21,50-36,74-46,89-62.
ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ.(Τσιτσόπουλος Π.) Γκολιάς 13(2), Γεωργόπουλος 12(4),Καλαντζής 13(1), Ραδίτσας 15(1),Γιαννακόδημος 4(1),Χαλκίδης,Δαμιανάκος 7(1), Τόλιζας,Κοκκορόγιαννης 9(1),Τζελέπης 10(1),Ρένεσης 6.
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης Γ.) Σμυρνής,Τσελεπίδης 16(1),Μούστα 5(1),Δενδρινός 4,Λαζαρίδης 10(2),Γκενεράλη 10,Γιουρσένας 4,Βλαχογιάννης 13(2).

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.- ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 62-68
Διαιτητές : Τσαχάκης, Χρόνης, Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 12-27, 32-41, 54-53, 62-68
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κακαβάς, Ξυπνητός) :Κούκουρας 8(2) , Βλάμης 2, Μπριασούλης 5, Μπούτος 20, Μαλτέζος 5, Κοπακάκης 3, Γεωργιάδης 3(1) , Παπαδόπουλος 3(1), Λουλούδης 4, Σακελλαράκης 9
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αρβανίτης) : Γκιουρτζίδης Ε,. 9(1), Γεωργίου 8 , Βούτας 6, Άμερσον 14(3) , Παπαδημητρακόπουλος 12(3), Τσιούπης 13(2) , Παπαδάκης 3(1) Τίλη 2, Σαβούρδος 2

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣ.        70-59
Διαιτητές: Αναστασίου, Ανδρεόπουλος , Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-27, 55-44, 70-59
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Ρουμελιώτης):Λουλούδης, Βελιζιώτης 8(2), Μπίρμπας 20, Λάβαρης 4, Καστής, Φίλα 7(1), Φραγκούλης 2, Μαγγανάς, Λιουδάκης 1,Βαθρακοκοίλης 21(5),Γιαννόπουλος 5(1),Κόκκινος 2
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣ.(Μαυρογιάννης-Ρόκας): Σπανός 17(1), Παπασταματίου, Πατάτας, Ηλιάδης 19(4), Πετρόγιαννος, Κοντούλης 5(1), Βαμβακίδης, Κατσογιάννης, Παπαδημητρίου 5(1), Κεφαλάς, Αχείμαστος 4, Μόρφος 9

ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ 83-84 ΠΑΡ. (ΚΑΝ. ΑΓ.72-72)
Διαιτητές : Γεωργόπουλος , Σίμα , Αλιμπέρτης
Δεκάλεπτα : 23-16, 33-34, 55-52, 72-72(καν. αγ.), 83-84 παρ.
ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ (Χλιαουτάκης, Γεωργακόπουλος) : Παρασκευόπουλος 10, Πρέκας 12, Γεωργιάδης 28(2), Ιωάννου 11(3), Φιλίππου 5(1) , Τράμπαρης 3(1) , Μπαλογιάννης , Αντωνούσος 10, Παλλήκαρης 4
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Ιντζελέρ, Καρατράντος) : Πηλιούνης 23(2) , Ραγιάς 20, Μαρκουίζος 7(1) , Τσίλαγας 2, Καραλής 11(3), Καρακώστας 9, Κατσικάκης 12(4) , Συλβέστερ

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ.- ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ 18/03/22) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ             34 18 16 2 1336 1177

———————————————————————————————————————————————-

2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 33 19 14 5 1324 1218

3 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ 32 18 14 4 1220 1019

4 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ          31 18 13 5 1284 1161

5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 30 19 11 8 1374 1299

6 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ         28 18 10 8 1276 1258

7 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ                                 28 18 10 8 1249 1249

8 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ                         28 19 9 10 1216 1284

9 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 28 19 9 10 1369 1390

10 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                  27 18 9 9 1235 1157

11 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                    26 18 8 10 1287 1242

12 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 26 19 7 12 1308 1383

——————————————————————————————————————————————————

13 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 24 19 5 14 1191 1296

14 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ                          21 19 2 17 1077 1385

15 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ          21 19 2 17 1225 1453

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/03/22

21.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ

20.30 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ

20.15 ΚΛ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ

20.00 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ

21.30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ

ΡΕΠΟ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

20.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

21.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΑΕ Ρέντη: Παρελθόν Μπακάλης και Μπεκιάρης

Σε αλλαγές στο ρόστερ της προχώρησε η Αθλητική Ένωση Ρέντη. Συγκεκριμένα, η ομάδα της Α…