Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν Μονάχου 84 – 77: «Στον δρόμο για την 3η θέση»

Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν Μονάχου 84 – 77: «Στον δρόμο για την 3η θέση»

armani e1648586294785 jpg

Η Αρμάνι Μιλάνο ήταν καλύτερη στο β’ μέρος της αναμέτρησης και πήρε τη νίκη επί της Μπάγερν Μονάχου (84-77), κάτι που την φέρνει πιο κοντά στην 3η θέση της regular season.

Η εικόνα του αγώνα:

Δυναμικά ξεκίνησαν την αναμέτρηση και οι δύο ομάδες (4 – 9). Η φιλοξενούμενοι πήραν πολύ γρήγορα το προβάδισμα με +7 (7 – 14). Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 15 – 19.

Στην 2η περίοδο δεν άλλαξαν και πολλά (21 – 26). Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους +10 (23 – 33). Στην πορεία η ομάδα της Ιταλίας άρχισε να μειώνει στους +5 (31 – 36) Η ομάδα της Γερμανίας έκλεισε το ημίχρονο με (33 – 36).

Η Αρμάνι Μιλάνο έφερε τα πάνω – κάτω στην αναμέτρηση (46 – 43). Οι γηπεδούχοι πολύ γρήγορα έφτασαν την διαφορά στους +6 (54 – 48). Η Μπάγερν στην πορεία μείωσε στους +4 (54 – 50). Η ομάδα του ‘Ετορε Μεσίνα επικράτησε στην 3η περίοδο με 56 – 50.

Οι γηπεδούχοι στην 4η περίοδο μπήκαν με άλλη ενέργεια (59 – 51) κατάφεραν να ξεφύγουν από τους Γερμανούς και να πάρουν ένα προβάδισμα με +6 (59 – 53). Η αναμέτρηση από το 5΄και ύστερα κυλούσε πόντο – πόντο (72 – 70). Η ομάδα του ‘Ετορε Μεσίνα πήρε τη νίκη με 84 – 77.

Τα δεκάλεπτα:15 – 19, 33 – 36, 56 – 50, 84 – 77

Δείτε αναλυτικά:

Αρμάνι Μιλάνο (Μεσίνα): Μέλι 11 (13 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Ροντρίγκεθ 9 (2/4 τρίποντα), Ταρζούσκι 6, Ρίτσι 2, Χολ 11 (3 ριμπάουντ), Ντιλέινι 3, Ντάνιελς 6 (2), Σιλντς 22 (5/9 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 6/6 βολές), Χάινς 8 (4 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μπέντιλ, Ντατόμε 6 (2).

Μπάγερν Μονάχου (Τρινκιέρι): Τόμας 4 (0/3 τρίποντα), Γιάραμαζ 14 (2), Λούτσιτς 26 (4/7 δίποντα, 4/7 τρίποντα, 6/8 βολές), Τζορτζ 3 (1), Ομπστ, Ντζέντοβιτς (0/2 τρίποντα), Τσίπσερ, Ρούμπιτ 5 (1/5 σουτ, 3/3 βολές, 4 ριμπάουντ), Σίσκο 5 (1 τρίποντο, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα), Χίλιαρντ 11 (2), Σίλινγκ 2, Ραντόσεβιτς 7 (1).