Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία όλων των Ομίλων

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία όλων των Ομίλων

Α2 Γυναικών

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

 

Α2 Γυναικών – 1ος Όμλος: 14η αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Πανιώνιος 43-58
Φοίνικας Π.-Άμιλλα 2000 64-32
Εύνικος-Ηλιούπολη 72-46
Αιγέας Χίου-Άρις Καλαμάτας 42-36
Δαναοί Άργους-Ατρόμητος Πειρ. 75-60

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Φοίνικας Πειραιά – Αμιλλα 2000 64-32
Διαιτητές: Αναστασόπουλου Β. , Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 15-14, 30-18, 43-30, 64-32
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος): Γραμματικού 9, Μαγγίνα 11, Καρελά 8 , Ευμορφοπούλου 21, Βράκα 5, Στεφάτου 6, Λαουλάκου 1, Οικονομοπούλου 3 (1).
Άμιλλα Αρκαδίας Γ.Ε. (Τσουκαλάς, Σπυρόπουλος): Κωνσταντινέα , Βυτογιάννη, Κοκκώνη, Γιάννη, Μαγκλάρη, Τρυφωνίδη 4, Μονογυιού 9(3), Παναγιωτοπούλου 3, Πολυχρονοπούλου, Μίχαλου 4, Παπαζαφειροπούλου, Σιάμπου 12.

Εύνικος – Ηλιούπολη 72-46
Διαιτητές: Κούλης, Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-13, 42-22, 59-30, 72-46
Εύνικος (Βελτσίστας, Βάνας): Καραγιάννη 8, Εμμανουηλίδου 12(4), Ράδη 2, Καίσαρη 2, Μετάι, Πατεράκη 23, Ισκιόγλου, Ναυροζίδου 3(1), Παπαδοπούλου 7(1), Βούλγαρη 6(1), Κεσσέ 4, Μίχου 5.
Ηλιουπολη (Φέξης): Αλεξιά 8, Κάραλη 9, Ζαροκώστα 3, Θεοδώρου 8, Διαμαντοπουλου, Τσαγκαροπούλου 8, Σλούκα, Κορρέ 10, Λιγνού, Γκουζέλου, Αρβανίτη.

Θησέας Παναγιούδας – Πανιώνιος 43-58
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δημ.-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 7-17, 19-21, 27-40, 43-58
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Μουμτζή 4, Ξένου, Κωστάκη, Νάκη 12(3) Θωμόγλου 9(1), Κότσι, Δήμου 3, Κουγιουμτζη, Καρακλά, Αλασχκάρ 7, Ταμπάκου 9, Κριτσέπη.
Πανιώνιος ΓΣ (Δενδρινός Α.): Κριτσιδήμα 19(2), Πλωτά 7, Μαχλά 8(1), Παντοπουλου 9(1), Χαλκιά, Καμπισιούλη 1, Καντζιάν 5(1), Παπάζογλου 7, Μπιλλη 2, Ανδρονικίδου

Αιγέας Χίου – Αρις Καλαμάτας 42-36
Διαιτητές: Καψιώχας,Βαγγάλης
Δεκάλεπτα: 11-04, 21-13, 36-21, 42-36
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κοτσία 10(2), Δάνδουλα 10(2), Χάλια, Γιαμαλίδου 4, Μπατή 2, Ατσαβέ 7, Καρούση 2, Πάντζη, Κοματσιούλη 7(2), Καλουτά, Μπόγη.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 9(1), Παπαδημητρίου 6, Παπαδάκη, Χονδρουδάκη 7, Σούτα, Παπαδοπούλου 6, Μπρεζεράκου, Αντωνοπούλου 7.

ΑΟ Αργους Οι Δαναοί – Ατρόμητος Πειραιά 75-60
Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 25-18, 47-31, 64-46, 75-60
Δαναοί Αργους (Τόρβας): Χρυσοστομίδου 15(1), Αλμπέρτου, Δανούση  17(3), Μπαλλά 10, Μπενέκη 4, Στρατή 4, Κεχαγιά 18(3), Μπακάλη 7, Παπαμάρκου.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά  10, Καλογήρου 12(1), Αλατσά 8, Ρούτση 2, Καλογεροπούλου 4, Γιαννικάκη 2, Μάλαμα 2, Καλαφάτη, Καραπατάκη, Οικονομάκη 5, Σδρένια 3, Μπαρμπαλιά 12.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 28
2. ΓΣ Ηλιούπολης 26
3. Φοίνικας Πειραιά 25
4. Δαναοί Αργους 25
5. Ατρόμητος Πειραιά 20
6. Αρις Καλαμάτας            18       658-800        -142
7. Αιγέας Χίου 18
8.Πανιώνιος            18
9. Αμιλλα Τρίπολης 16
10. Θησέας Παναγιούδας 16

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρις Καλαμάτας
Αμιλλα Τρίπολης-Αιγέας Χίου
Πανιώνιος-Φοίνικας Πειραιά
Ατρόμητος Πειραιά-Θησέας Παναγιούδας
Εύνικος-Δαναοί Αργους

Α2 Γυναικών – 2ος Όμιλος: 18η αγωνιστική

Πρωτέας Β.-Αγ. Παρασκευή 77-45
Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω 78-27
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 51-68
Τερψιθέα-Αμύντας 46-50
ΑΕΚ Περιστερίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-61
Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω 78-27
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 20-3, 39-11, 60-23, 78-27
Αθηναϊκός (Μαρώσης – Φαραώς) Χελιώτη 9, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 14, Γεροντή 1, Τζέμη 4, Κοίλια 9(2), Τραγουστή 17 (3), Τσίκα 19 (5), Γοργογιάννη , Παπαγεωργίου 5.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου) Γκοτζάι, Πάτμιου 4, Καλυμιονάρη 9 (1), Σβύνου 4, Ψαρού 5, Μιλίκοβιτς, Κουντουριώτη 5.

Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 77-45
Διαιτητες: Κουλομπαριτσης-Γεωργοπουλος
Δεκάλεπτα : 18-13, 36-35, 65-29, 77-45
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 16(3), Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου,   Χατζηδάκη 3(1), Ζουρνή 12, Λιμουντζόγλου, Χατζηγιακουμή 18(3), Αναστασοπούλου Μ. 6, Περδικάκη, Σκουμπάκη 4, Αναστασοπούλου Χ. 12(2), Ζεσέρ 4.
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος – Χατήρας): Πενέλη 12(2), Στούπα 7(1), Χατήρα 4, Αραβανή, Ακρίβου 2, Ευαγγελάτου 7(1), Κανίστρα, Τριανταφύλλου, Σακουλάκη 3, Καράμπελα 5, Γρίσπου 3, Δασκαλάκη 2.

Κρόνος Αγ.Δημ.-ΚΑΟ Μελισσίων 51-68
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 15-16, 31-33, 43-52, 51-68 Κρόνος (Νικολαΐδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 8(1), Τσιμπίδη 2,  Καλομιτσίνη 9(1), Στεφανίδου 7(1), Μπλιθικιώτη 6(1), Τσάμη 6, Κουλουρή 3, Γιαμπάνη 8(1) Σεγκούρα Ντιαθ Μαρ, Παπακώστα,  Γρηγοροπουλου 2, Γεωργακοπουλου.
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογεροπουλος Π.-Καλογεροπουλος Χ.): Παλαμάρη , Παναγιωτίδη 14, Βόσσου 6, Ανδρικοπούλου 6(1), Πατέρα 7(1), Καραχάλιου 3, Κοιλιαρίδη 6(2), Τάρλα 9(1), Χιώτη 15, Σταυριανάκη, Παρθενίου, Βελεντζα.
Τερψιθέα Γλυφ. – Αμυντας 46-50
Διαιτητές: Δημουλάς-Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 15-12, 21-21, 30-43, 46-50
Τερψιθέα Γλυφ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 2, Ιωαννίδου 9(1), Αγκάι, Λαμπράκη 8, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 8, Καντέλη 6, Μπακάλη 13, Μουστάκα.
Αμυντας (Δρακάκη-Λιάκου): Σιδηροπούλου 3(1), Κλείτσα, Μαργώνη 8, Κοντογιάννη 7, Λινάρα, Πατσιώτη, Πολιτόπουλου 4, Ντάνου Γ. 9(1), Μαζαράκη, Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Α. 2, Βαρβιτσιώτη 14.

ΑΕΚ Περιστερίου –  ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-61
Διαιτητές: Ροδόπουλος –Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα 16-20. 33-33  49-44  67-61
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαρίας – Κάργιαννης): Μαλαπάνη, Βασιλάκη, Καλαντζή 1, Θορία, Γαβαλά 13(3), Ναού 5(1), Μωραϊτη 4(1), Κοντογεωργίου 14, Κατσιμάρδου 14, Τζίβα 16, Βελιώτη.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος):  Παντελή 6, Δερμιτζάκη 6, Τσάτση, Αντωνιάδου 2, Χόνι 4,  Νιτσόγλου,  Στεργιόπουλου 22(5), Ψαρρού, Μάνου 11(2), Τριανταφύλλη, Κριμιτζά 10 Καλαϊτζάκη.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 31
2. Αγία Παρασκευή 30
3. Αμύντας 27
4. ΚΑΟ Μελισσίων 27
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
6. Τερψιθέα Γλυφάδα 23
7. Αθηναϊκός 21
8. ΑΕΚ Περιστερίου 21
9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 21
10. ΑΕ Σαντορίνης 20
11. Ιπποκράτης Κω 16

*Δεν έχουν γίνει οι αγώνες ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω (14η Αγωνιστική), ΑΕ Σαντορίνης-Αμύντας (16η Αγωνιστική).

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 20/3)

Ιπποκράτης Κω-Πρωτέας Βούλας
EΦΑΟ Ζωγράφου-Αθηναϊκός
Αμύντας-ΑΕΚ Περιστερίου
ΚΑΟ Μελισσίων-Τερψιθέα Γλυφάδα
ΑΕ Σαντορίνης-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Ρεπό: Αγία Παρασκευή


Α2 Γυναικών – 3ος Όμιλος: 14η αγωνιστική

Λασσάνης-Ολύμπια Λάρισας 57-36
Αργοναύτες Αγρ.-Απόλλων Πτολεμαϊδας 55-46
ΑΓΕ Πιερίας-Εκπ. Φρυγανιώτη 29-87
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΓΕ Πιερίας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  29-87
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 6-29, 11-47, 19-69, 29-87
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου 5(1), Δόβα 11(3), Μπεκιάρη 2, Τσιαλαμάνη, Δράντζιου 2, Ζησοπούλου 2, Πεκιαρίδου 2, Κουρτέση 5(1), Ανανιάδου, Μελικίδου.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Παπαδοπούλου 4, Χρυσοστομίδου, Γραμματικοπούλου 4, Παπαρδέλα 9, Βουζούκου 12, Δαδαλή 14, Στεργίου 33(3), Τσαλή 11(1).

Λασσάνης Κοζάνης-Ολύμπια Λάρισας 57-36
Διαιτητές:  Χάνος-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-8, 34-21, 44-29, 57-36
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 8, Κυριατζίδου , Κοτζαϊτση 8, Ραντσίδου, Χωλοπούλου 12(1), Παπαδοπούλου 2, Γεωργάκα, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη Α., Γεωργοπούλου 8(2), Κρανιώτη 19.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 17(2), Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 3, Πατούνη 7, Κολιαδήμα 2, Κούτε, Καρκάντου, Καλακώνα Μ. 3.

Αργοναύτες Αγρινίου-Απόλλων Πτολεμαΐδας 55-46
Διαιτητές: Λιόνας-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 7-13, 22-24, 42-37, 55-46
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 10(1), Πιστιόλα 9(1), Τασούλη 17, Μαρούντα 13(2), Στεργίου 6,  Ζαχείλα, Καραγιάννη, Λιάπη, Σύρρου, Γαλαζούλα.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 2, Κρανιωτάκη 10(1), Καρακατσάνη, Κούκη, Πισιάνη 4, Σαρβάνη 4, Βλαδίκα 13(2), Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 13.

Η βαθμολογία

1. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 22
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 20
3. Πιερικός Αρχέλαος 19
4. Λασσάνης Κοζάνης 17
5. Ολύμπια Λάρισας 15
6. Αργοναύτες Αγρινίου 14
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 13
8. ΑΓΕ Πιερίας 12

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 20/3)
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαΐδας
Πιερικός Αρχέλαος-Αργοναύτες Αγρινίου
Λασσάνης Κοζάνης-ΑΓΕ Πιερίας
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

Α2 Γυναικών – 4ος Όμιλος: 18η αγωνιστική

Πάνθηρες Καβάλας-Ιερισσός 85-32
Ηρακλής-Πανόραμα 47-39
Σάββατο 12 Μαρτίου
Ασπίδα Ξάνθης Πανσερραϊκός 59-64
Κυριακή 20 Μαρτίου
Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-Άρης
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών, ΑΕ Πυλαίας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πάνθηρες Καβάλας-Ιερισσός 85-32
Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ.-Φίλλιος
Δεκάλεπτα: 31-6, 55-18, 77-23, 85-32
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 10, Παναγιωτίδου 15(3), Σπανίδου 5(1), Δημητρακούδη 6, Συροπούλου 7, Μουταφίδου 4, Κεσεσίδου 13(1), Γιαχολάρη 12(3), Αργυρού 13(1).
Ιερισσός (Κούλιας): Λεμπίδα 11, Παναγιωτίδου, Γκιούρα, Σπίνερ, Τζέλιου 2, Γκατζιώνη 15(2), Βελέντζα 2, Νιπόλλι, Καμπάνη 2.
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα 47-39
Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Μιχέλη
Δεκάλεπτα: 18-8, 27-19, 36-35, 47-39
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 10, Γιαννούδη 12(1), Παπαροϊδάμη 6, Σωτηρέλη, Πετρίδου Δ., Πάπα 10(2), Λογδανίδου 2, Στραχίνη, Αγαθοκλέους, Ουζούνη 7, Νικοδήμου.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μπαμπικέρ 8, Κονδύλη, Παππά 4, Ριτζαλέου 5(1), Καλογρίδου 10, Βατσιτσίδου, Κανέλλογλου 2, Ράλλη, Νικολαϊδου 3, Κουλαρτσά 4, Χατζηθεοδώρου 2, Ψαρέλη-Νικολή.

Η βαθμολογία
1. Αρης 28
2. Παναθλητικός Συκεών 27
3. ΑΕ Πυλαίας 24
4. Ηρακλής 24
5. Πανσερραϊκός 22
6. Πάνθηρες Καβάλας 21
7. Απόλλων Καλαμαριάς 19
8. Ασπίδα Ξάνθης 19
9. ΑΣ Πανόραμα 17
10. Ιερισσός 15

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 20/3)
Ιερισσός-ΑΕ Πυλαίας
ΑΣ Πανόραμα-Πάνθηρες Καβάλας
Πανσερραϊκός-Ηρακλής
Παναθλητικός Συκεών-Ασπίδα Ξάνθης
Ρεπό: Αρης, Απόλλων Καλαμαριάς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Α1 Γυναικών: MVP της 9ης αγωνιστικής η Γκούσταφσον

Παίκτρια της αγωνιστικής η Μέγκαν Γκούσταφσον. Συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις η «ερυθ…