Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνικής – 3ος Όμιλος: Ο Ερμής Σχηματαρίου δε σταματά να πετά

Β’ Εθνικής – 3ος Όμιλος: Ο Ερμής Σχηματαρίου δε σταματά να πετά

Ερμής

Ο Ερμής Σχηματαρίου έκανε άλλη μια νίκη αυτή τη φορά εντός έδρας κόντρα στα Ιωάννινα. Οι Βοιωτοί θέλουν λίγο ακόμα και θα πανηγυρίσουν την άνοδό τους και μαθηματικά.

3ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84

Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-74

Ερμής Σχηματαρίου-ΣΚ Ιωάννινα 87-71

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 85-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84

Διαιτητές: Θεοδώρου-Ξέρας-Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 10-25, 29-50, 39-75, 43-84

Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 7, Μωϋσίδης 8(2), Στοϊτσης, Καρκανιάς, Κυριακού, Ντόβας, Ιωάννου 2, Τζιοβάρας 12, Εσερπόγλου 2, Αμανατίδης, Αλευρίδης 12(1), Πεϊμανίδης
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Φρυδάς 7, Τσιαβές 11(1), Αμβράζης 5, Παπαχρήστος 10, Τσάκαλος, Κάδρας 19, Πάρδακας 8, Μπουργάνος 13(1), Τριανταφύλλου 9 (1), Σπυράκος 2, Ντάνος

Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-15, 27-24, 43-40, 58-54

Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Μάνα, Κουρτίδης 18(2), Tζακόπουλος 12(2), Λαζάρου, Kεραμάρης 6(2), Μάλφας, Σκεπετάρης, Kατωπόδης, Σταματέλος, Bαγενάς 12(2), Kοντούδης 9, Aργυρός 1, Λαζάρου
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 2, Τσεσμετζίδης 1, Διαμαντής, Φύκας 15(3), Πάππος 11(3),Παπασπύρος, Τεπετίδης 6(1), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 15, Στεφάνου, Ευθυμίου, Αργύρης

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Πράττος-Δέλας
Δεκάλεπτα: 16-15, 30-33, 48-40, 73-54

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 13(2), Μάνος, Κρεμμυδας 2, Καραδήμας 10, Τσούμας Σ. 15(1), Σφακιανός 5, Ξένος , Φαλιάκης, Μανδαλάκης 24(1), Αρχοντούλης 4, Βλάχος
Oλυμπιακός Βόλου (Bλιώρας): Αγκρής 1, Νικολής, Γκοντόπουλος 9(2), Μουρατίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 8(2), Ιλτσόγλου 11(1), Σταθούρος, Παρασκευάς 18, Γουάμπα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-76

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μπακάλης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 12-18, 27-39, 52-55, 69-76

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 16(5), Πανταζής 13(1), Γεωργαντζάς 12(1), Καλλιάρας 20(1), Οικονόμου 4, Τσέλιος 4, Παπακώστας, Παπαστολόπουλος, Κακκαβάς
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Μπουρδάνος 12(2), Βερτζάγιας 18(4), Κουτίνας 11(1), Καλλές12, Λόλας 4, Ξενιτίδης 17(2), Σαριμπαλίδης 2

Ερμής Σχηματαρίου-Ιωάννινα ΣΚ 87-71

Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 25-15, 41-37, 62-57, 87-71
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 19 (5), Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καρακατσάνης 2, Καλημέρης 11, Βεσκούκης 4, Καρακωνσταντάκης 18 (4), Δημητριάδης 11 (1), Μπακέας 3 (1), Χάλιος, Ζορμπάνος
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Βρασταμήνος, Χατζηαγοράκης, Τσατάλας 32 (1), Σωτηρίου 3 (1), Μαγκλάρας, Κωνσταντινίδης 10, Πάντσιος 4, Σφουγγάρης 5, Σπηλιόπουλος 11 (2), Μπαρτζώκας 6

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 85-77
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 16-25, 40-40, 59-54, 85-77

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 12(2), Νικολόπουλος 20(5), Καννής 22(2), Ιωαννίδης, Βαγγέλης 2, Μάντζιος 16(2), Μητρόπουλος, Ψάλτου 13, Μυλώνης, Παπαγιάννης, Γεωργίτσης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γρίψιος 6(2), Κλωνάρας 13(1), Παλάσκας 18(5), Παπαδόπουλος 15, Σιπιτάνος 4, Κωνσταντίνου 11(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής

 

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου 14-1 29

2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 12-2 26

3.Ίκαροι Τρικάλων 11-2 24

4.Δόξα Λευκάδας 9-5 23

5.Έσπερος Λαμίας 9-5 23

6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 8-6 22

7.Νίκη Βόλου 7-7 21

8.Πρωτέας Γρεβενών 5-9 19

9.Τιτάνες Παλαμά 4-11 19

10.Ολυμπιακός Βόλου 4-10 18

11.Αναγέννηση Καρδίτσας 4-10 18

12.ΣΚ Ιωάννινα 3-11 17

13.ΓΑΣ Μελίκης 2-13 17

  • Έσπερος Λαμίας, Πρωτέας Γρεβενών, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Δόξα Λευκάδας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Ίκαροι Τρικάλων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 27/2)

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Δόξα Λευκάδας

Εσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου

Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Ιωάννινα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις των Εθνικών Κατηγοριών

Σε live streaming παιχνίδια των Εθνικών Κατηγοριών Φουλ δράση θα έχουν και αυτό το Σαββατο…